Pozvánka na moderovanou diskusi na konferenci Forum 2000

DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv ve spolupráci se Zastoupení Evropské komise v České republice a Nadací Forum 2000 si Vás dovolují pozvat na moderovanou diskusi Česko v mezinárodních vztazích: Lídr, následovník nebo flákač?, která se uskuteční v rámci 20. výroční konference Forum 2000 Odvaha převzít odpovědnost.

Datum: 18. října 2016, 16:30 – 18:00
Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha

Současný překotný vývoj v mezinárodních vztazích staví mezinárodní společenství před mnoho výzev. Česká republika jako člen mezinárodního společenství působí v několika důležitých mezinárodních organizacích jako OSN, EU a NATO. Současný mezinárodní vývoj staví nás před otázku, jakou roli chce a může v současnosti na mezinárodním poli zastávat. Tato otázka se týká zejména oblasti podpory demokracie a lidských práv, která byla dlouhodobě jedním z nejdůležitějších a nejvýraznějších prvků české zahraniční politiky. Dokáže Česká republika zůstat v této oblasti nadále lídrem nebo jenom následovníkem či dokonce snad „flákačem“?

Česko v mezinárodních vztazích: Lídr, následovník nebo flákač?

Panelisté:

  • Pavel Bělobrádek, předseda KDU – ČSL
  • Ivana Dobešová, poslankyně ANO
  • Petr Fiala, předseda ODS
  • Marek Ženíšek, místopředseda TOP 09
  • ČSSD: v jednání

Moderace:

  • Vladimír Bartovic, EUROPEUM

Pro účast na diskusi je potřebná registrace. Registrovat se můžete nejpozději do 17. října zde: https://goo.gl/forms/5fbIQrcZEScW2vnU2. Délka panelu je 90 minut.

Toto debatní odpoledne bylo podpořeno z Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR a Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM.