Pozvánka na listopadové akce Centra Člověka v tísni v Langhansu

Člověk v tísni zve na listopadové akce do Langhans.  Budete mít možnost diskutovat s válečným fotografem Robertem Kingem, který se nedávno vrátil ze Sýrie, s Jakubem Šimákem, který byl na Ukrajině jako volební pozorovatel, či se dozvědět, co s člověkem udělá dlouhodobý pobyt v ústavu sociální či psychiatrické péče.


čtvrtek 8. 11. / 19.00 / PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ: České děti

Film Karla Strachoty České děti se věnuje jednomu z výrazných nezávislých hnutí druhé poloviny 80. let, které zásadní měrou přispělo k demonstracím v letech 1988 a 1989.

Diskuse po filmu se zúčastní Petr Placák, spoluzakladatel iniciativy České děti a Adam Drda, jeden z tvůrců filmu České děti.


úterý 13. 11. / 19.00 / Sýrie očima válečného fotografa

Robert King, zkušený a oceňovaný americký fotograf, který dokumentoval konflikty v Bosně, Rwandě, Čečensku, Iráku či Afghánistánu. Ještě nikdy však neviděl tolik utrpení obyčejných lidí jako v Sýrii. Diskutovat budeme nejen o jeho poslední návštěvě v této občanskou válkou zmítané zemi. Debatě bude předcházet promítání filmu Shooting Robert King (UK, 2008, 79 min).

Fotografie Roberta Kinga: http://www.fotoking.com/gallery-list


čtvrtek 15. 11. / 19.00 / Kdo patří do ústavu?

Co s člověkem udělá dlouhodobý pobyt v ústavu? Jaké má v ČR člověk šance se z ústavu dostat? A jaká je vhodná alternativa k ústavní péči?Debaty se zúčastní Eva Dragomirecká (katedra sociální práce FF UK), Michal Caletka (Evropská síť uživatelů psychiatrických služeb) a Štěpán Špinka (ústav religionistiky a filosofie FF UK). Debatu moderuje Jan Pfeiffer. Debatě bude předcházet projekce filmu Jmenuje se Sabine (Francie, 2007, 85 min), který natočila herečka Sandrine Bonnaire o své autistické sestře.


čtvrtek 22. 11. / 19.00 / Ukrajinské volby – demokracie na ústupu?

Koncem října se na Ukrajině uskutečnily parlamentní volby, které vyhrála Strana regionů prezidenta Viktora Janukovyče orientovaná na Rusko následována komunisty. Co to znamená pro další směřování Ukrajiny? Může to ovlivnit již tak špatné  podmínky fungování občanské společnosti na Ukrajině?

Diskuse se zúčastní Jakub Šimák, který byl pozorovatelem voleb na Ukrajině, a další hosté.

Výstavy:

Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme

2. – 30. 11. 2012 / pondělí–sobota / 12:00 – 20:00 / vstup zdarma

NO COMMENT – výstava českých a slovenských karikatur soutěže Novinářská cena 2011

2. 11. – 21. 12. 2012 / pondělí – sobota / 12:00 – 20:00 / vstup zdarma