Pozvánka na Filmový festival Jeden svět 2012


Člověk v tísni by rád vás pozval na letošní Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Bruselu, který se uskuteční 14.-23. května. Diváci budou mít příležitost zhlédnout téměř dvě desítky nových dokumentárních filmů, doplněných o panelové debaty s politiky, obránci lidských práv nebo vedoucími představiteli mezinárodní komunity neziskových organizací.

Letošní vizuál festivalu Jeden svět s mottem Youth Quake upozorňuje na hnutí a protesty mladých lidí v nejrůznějších koutech světa, kteří jsou nespokojeni se zavedenými pořádky. To se netýká jen arabského světa, ale i zemí, ve kterých byla již dávno nastolena demokracie. Program festivalu se zaměří také na nové české dokumentární filmy.

Na organizaci festivalu Jeden svět v Bruselu spolupracuje společnost Člověk v tísni s filmovými festivaly Movies that Matter (Haag) a Festival Des Libertés (Brusel), se Stálým zastoupením České republiky při Evropské uniiČeským centrem Brusel, s organizacemi z lidskoprávní sítě Human Rights and Democracy Network a s bruselským Informačním centrem OSN (UNRIC). Projekce se uskuteční v Evropském parlamentuBozar Centre for Fine ArtsGoethe Institutu a na Stálém zastoupení ČR.

Vstup na všechny projekce (kromě projekcí v Bozar) je ZDARMA, je ale nutné se registrovat zde.

Přílohy