Připojte se ke kampani Proti ztrátě paměti.

Již popáté pořádá společnost Člověk v tísni kampaň Proti ztrátě paměti, která připomíná památku obětí komunistického režimu. Připravili jsme několik akcí, na něž Vás srdečně zveme. Zejména bychom Vás pak chtěli upozornit na dvě debaty.

Ve čtvrtek 25. června v 18:30 vás zveme na debatu Československo 1968 / Krym 2014. Debata o paralelách dvou okupací. Přijďte diskutovat s Viktorem Fajnbergem, jedním z „osmi statečných“ z Rudého náměstí, Refatem Čubarovem, předsedou krymskotatarského parlamentu v exilu, a Michaelem Romancovem, politickým geografem. Moderovat bude Zuzana Tvarůžková, Česká televize. Akce proběhne v aule ABF, Václavské nám. 31, Praha 1.

pondělí 29. června v 18:00 vás zveme na debatu Svět očima ruské propagandy s britským publicistou a televizním producentem, odborníkem na ruská média, Peterem Pomerantsevem. Diskusi bude předcházet promítání filmu Svět podle Russia Today, který přibližuje způsoby manipulace s informacemi v této celosvětově rozšířené ruské televizní stanici. Akce proběhne v rámci cyklu Máte právo vědět ve Velké aule FF UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1.

Kompletní program kampaně Proti ztrátě paměti a podrobnosti k debatám naleznete v příloze.

http://www.demas.cz/wp-content/uploads/2015/06/Pozvanka-U-nas-pomahali-taky.jpg

http://www.demas.cz/wp-content/uploads/2015/06/Svet_ocima_ruske_propagandy.png