Představení neziskových organizací vystavujících na NGO Marketu 2012


V letošním roce se během dvou hodin od spuštění registrací zaplnila více než polovina kapacity veletrhu neziskovek NGO Market a v tuto chvíli Nadace Forum 2000 registruje také desítky náhradníků. Snaží se vyjít vstříc co největšímu počtu zájemců, a proto se letos veletrh rozšíří i na prostranství před budovou Národní technické knihovny, kde bude pro návštěvníky připravena také hudební scéna a nejrůznější sportovní i jiné aktivity.

Na NGO Marketu se letos představí téměř 200 organizací, z nichž nejvíce se věnuje oblasti sociálních služeb a zdraví. Zastoupeno bude však také mnoho organizací, které se zaměřují na výchovu, vzdělávání a výzkum; kulturu, sport a volnočasové aktivity; chybět nebudou ani organizace zabývající se lidskými právy a podporou demokracie; krizovou, humanitární a rozvojovou pomocí; životním prostředím a v neposlední řadě náboženstvím a religionistikou. Na seznam vystavujících organizací se můžete podívat zde.

Veletrh neziskovek bude tradičně doplněn pestrým doprovodným programem s workshopy, praktickými ukázkami činnosti neziskovek, hudbou, dobrovolnickou burzou a také projekcemi dokumentárních filmů s tematikou občanské společnosti. Zvláštní pozornost bude věnovaná tématu aktivního stárnutí, které představíme ve spolupráci s partnery na veletrhu i v doprovodných akcích.

NGO Market se uskuteční již potřinácté v pátek 11. května 2012 v Národní technické knihovně v Praze. Více informací o veletrhu naleznete na webových stránkách Fora 2000 na www.ngomarket.cz. První číslo newsletteru NGO Marketu si můžete stáhnout zde.