Ospalá česká ekonomika; V4 v Evropském parlamentu; mezery II. minské dohody

Kryštof Kruliš napsal komentář pro Respekt, který se zaměřuje na nečekaný růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí roku 2015Přečtěte si, co za zlepšením hospodářského výkonu země stojí a jestli je tento trend udržitelný.

Slovenský Central European Policy Institute (CEPI) vydal policy brief Ondřeje Mocka a Víta Dostála ovlivu poslanců zemí Visegradské skupiny v Evropském parlamentuPřečtěte si, jaké specifické středoevropské zájmy mohou naši europoslanci prosadit do evropské legislativy.

Michal Lebduška a Václav Lídl se v briefing paperu vyjádřili k nedostatkům a chybám druhé minské dohody. Kromě toho se věnovali cílům a strategii všech aktérů konfliktu. Čtěte, proč se domnívají, že dohoda nezabrání další eskalaci konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny.

Jakub Kufčák napsal komentář pro AMO blog věnující se nedostatečnému financování české armády a s tím spojenému nenaplňování závazků, které má Praha vůči svým spojencům v NATO.Čtěte, jakým směrem se může v budoucnu diskuze o armádních výdajích posunout.

Vít Dostál komentoval pro TV Noe zvolení Andrzeje Dudy novým polským prezidentemPodívejte se, jak hodnotí výsledek voleb a jakou politiku podle něj bude Duda zastávat.

Tomáš Maďar komentoval pro Český rozhlas Plus nástroje státní propagandyPoslechněte si, jak hodnotí informační válku vedenou Ruskem proti Ukrajině.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO