Nový díl podcastu Café Evropa | Pokračujeme v projektu DezinfoCzech

Zveme Vás k poslechu dalšího dílu našeho podcastu Café Evropa. I tentokrát dostali prostor mladí lidé, aby promluvili o svých zkušenostech a zážitcích. Druhý díl, který vyjde začátkem října se zaměřil konkrétně na evropský projekt DiscoverEU, v rámci něhož osmnáctiletí Evropané mohou dostat Interrail jízdenku na sedm dní po Evropě zadarmo. Podcast Café Evropa najdete na všech podcastových platformách nebo na stránkách Café Evropa.

Pokračujeme také s dalšími projekty. Jedním z nich je DezinfoCzech, který v kompletní verzi zveřejňujeme na našem Instagramu každý měsíc na nové téma. DezinfoCzech je zaměřený na odkrývání nejčastějších dezinformačních narativů spojených s evropskými tématy. V druhém díle jsme se podívali na téma migrace a s ní související dezinformace. Každý měsíc, až do listopadu, vám představíme nové dezinformační téma a s ním spojené dezinformační narativy. Všechny novinky vám budeme měsíčně sepisovat také do našeho newsletteru. 

CCS4CEE konference

Dne 13. září 2023 se pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky uskutečnila inspirativní závěrečná konference v oblasti zachytávání a ukládání CO2 do geologických struktur v rámci víceletého projektu CCS4CEE. Tato událost představovala důležitý krok směrem k udržitelnější budoucnosti pro střední a východní Evropu. Více se dozvíte zde.

Empowering Serbian CSOs involved in the decarbonization process through the V4 experience

Dále jsme se podíleli také na závěrečné konferenci Empowering Serbian CSOs involved in the decarbonization process through the V4 experience, která proběhla v srbském Bělehradě. Více si přečtěte tady.

V médiích

  • EURACTIV: Tři důvody proč by Česko mělo urychlit přechod k fotovoltaice (Jonathan Lyons a Kristína Kráľovská)
  • Monocle | THE GLOBALIST Podcast: poznatky z prodloužené návštěvy Kim Čong-una v Rusku (Tereza Novotná)
  • ČRo Plus: Proč je v Česku zájem o evropská témata dlouhodobě nízký? (Martin Vokálek)
  • Aktuálně.cz: Dobrý, ale málo konkrétní. Češi toho v projevu von der Leyenové dost postrádali (Žiga Faktor)
  • NDR: Demonstrativní jednota mezi Ruskem a Severní Koreou (Tereza Novotná)
  • NTV: Severní Korea snižuje závislost na Číně sblížením s Ruskem (Tereza Novotná)

DezinfoCzech

V České republice nalezneme široké dezinformační podhoubí, kvůli kterému je těžké poznat, kde je pravda. Jaké nejčastější narativy u nás kolem evropských témat vznikají? U čeho je potřeba si dát pozor?

V Europeum pokračujeme v projektu DezInfoCzech zaměřeném na odkrývání nejčastějších dezinformačních narativů spojených s evropskými tématy.

V druhém díle jsme se podívali na téma migrace a s ní související dezinformace. Každý měsíc, až do listopadu, vám představíme nové dezinformační téma a s ním spojené dezinformační narativy. Všechny novinky vám budeme měsíčně sepisovat také do našeho newsletteru. Přehledně budou představeny i další fact-checkingové příklady na na našem Instagramu