Novinky z Transparency International ČR

Blog Ondřeje Cakla: „Vojenský puč v Myanmaru a varování, která jsme ignorovali“

Strohý výčet současných událostí neumožňuje pochopit dynamiku událostí a důvody násilného převratu, který od 1. února 2021 probíhá v Myanmaru. Naše protikorupční organizace Transparency International (TI) podporuje demokratizační snahy v této jihovýchodoasijské zemi již několik let, a proto si nyní dovolím načrtnout několik vhledů do souvislostí, které armádní puč ovlivnily, umožnily a zapříčinily.

Stošestka: nový podcast Transparency International

Transparency International (TI) spouští nový podcast pod názvem Stošestka. Každý druhý čtvrtek poskytne Stošestka unikátní a konstruktivní vhled nejen do korupční problematiky v Česku, ale i v zahraničí. Už dnes si můžete poslechnout úvodní epizodu, která podcast představuje. Na první rozhovor se pak můžete těšit 15. dubna. Stošestku máte možnost odebírat na vybraných podcastových platformách.

Zahrajte si Laundro-Mana a poznejte svět praní špinavých peněz

Transparency International (TI) se dlouhodobě věnuje problematice praní špinavých peněz. Do daňových rájů protékají desítky miliard z veřejných rozpočtů. Česká republika ale v mezinárodních hodnoceních stále zaostává v nastavování efektivních mechanismů, které by měly napomáhat v boji proti praní špinavých peněz.

Kolikrát lze v Kosovu vstoupit do stejné řeky?

V roce 2020 nám činnost na našich zahraničních projektech podporujících demokratické principy a boj proti korupci zkomplikovala pandemie COVID-19. Kosovo nebylo výjimkou.