Novinky z Člověk v tísni

Minulý týden uplynulo už pět let od začátku války v Sýrii.
Krvavý konflikt si za tu dobu vyžádal již více než 470 000 životů a vyhnal za hranice přes 5 milionů lidí. Dalších 13,5 milionu lidí v zemi potřebuje humanitární pomoc.
V současnosti v Sýrii podporujeme už více než 200 000 lidí měsíčně. Kromě okamžité potravinové, materiální a finanční pomoci se soustředíme také na zprostředkování práce místním lidem, opravu škol a podporu učitelů. Snažíme se, aby místní děti chodily do škol, a přispíváme k obnově tamního trhu, samosprávy a infrastruktury, aby místní lidé nebyli dlouhodobě závislí pouze na humanitární pomoci zvenčí. 
Světové organizace u příležitosti výročí pěti let od vypuknutí konfliktu vyzývají k ukončení bojů a k solidaritě se Syřany. Pomoci můžete i vy – darem na konto SOS Sýrie & Irák, ale také sdílením informací z centra humanitární krize.

Filmový festival Jeden svět
Před několika dny se filmový festival Jeden svět začal přesouvat z Prahy do 32 měst po celé ČR. Podívejte se do programu Jednoho světa v regionech a vyberte si z široké nabídky zajímavých filmů! A pokud už jste si festival užili v Praze, pomozte nám s vylepšením příštího ročníku vyplněním krátkého dotazníku – děkujeme!

Co je nového od posledně?

Rozdáváme potravinovou pomoc ve válkou zničené Avdějevce
Dokážete si představit, jaké to je, být mladou ženou, v šestém měsíci těhotenství, žijící ve válkou zničeném městě v těsné blízkosti frontové linie? Pro Irinu z východoukrajinské Avdějevky je to každodenní realita…

ČÍST VÍCE

Co všechno (ne)víte o uprchlících a migrační krizi?
Vyznáte se v informacích kolem uprchlíků a migrační krize? Víte, jaká je situace v ČR a v Evropě? Ptáte se sami sebe, kolik žadatelů o azyl je vlastně v České republice? Vyzkoušejte si náš kvíz a ověřte si svoje znalosti!

ČÍST VÍCE

Voda a práce – Světový den vody 2016
Přístup k vodě dokáže zcela změnit lidské životy. Nejde jen o zdraví, ale také o práci – pokud mají lidé dostupný zdroj vody, nemusí trávit hodiny cestou k nejbližší studni a více si vydělají. I proto byla tématem letošního Světového dne vody právě “Voda a práce”.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa
Pro práci v ČR hledáme finanční manažery, účetní, terénní sociální pracovníky nebo dobrovolníky pro doučování dětí. Máme také otevřeno několik volných pozic na misích na Ukrajině, v Turecku a dalších zemích – podívejte se do celé nabídky na našem webu!

ČÍST VÍCE