Novinky z Člověk v tísni

Naše aktivity se stále rozšiřují a tak v Česku i na zahraničních misíchotevíráme velké množství nových pracovních pozic. Urgentně sháníme nové kolegy či kolegyně na pozice finančního manažeraúčetního controllera. Je to unikátní příležitost k práci v trochu netradičním světě financí, kterou by si zájemci se vzděláním a praxí v této oblasti neměli nechat ujít. 
V souvislosti se začátkem školního roku také hledáme v Praze i dalších regionech velké množství dobrovolníků pro individuální doučování dětí– je to časově zvládnutelná a velice důležitá forma pomoci, která může znevýhodněným dětem zásadně zlepšit život. Vycházíme vstříc i zájemcům odobrovolnictví na zahraničních misích, pro které jsme v rámci programuEU Aid Volunteers otevřeli čtyři pozice v Turecku, Angole a Kambodži. Pokud sníte o práci v humanitárním a rozvojovém sektoru a nevíte, kde začít, tento program je ideální příležitost. Nabídku všech aktuálních volných pozic najdete na našem webu.
Blíží se volby do krajských zastupitelstev, a proto budeme již tradičně pořádatStudentské volby. Studenti, kteří dosud volit nemohou, se jejich prostřednictvím seznamují s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky, učí se aktivně a zodpovědně vnímat své občanství. Pokud chcete, aby se voleb účastnila i vaše střední škola, neváhejte a přihlaste se na webu Jednoho světa na školách – uzávěrka přihlášek je již 14. září!

Co je nového od posledně?

Aleppo v obklíčení: Snahy „prolomit“ obléhání nejsou dostatečné

Od května prochází Aleppo jednou z nejintenzivnějších bitev za celých pět let konfliktu. Vládní síly zvýšily úsilí ovládnout strategické oblasti kolem opozicí kontrolovaných čtvrtí. Humanitární situace pro 300 000 lidí uvězněných ve městě se zhoršuje.

ČÍST VÍCE

Světový humanitární den: pracovníci Člověka v tísni ve světě

U příležitosti Světového humanitárního dne jsme si připomněli všechny humanitární pracovníky, kteří při své práci často riskují životy. Jen v loňském roce bylo ve světě zabito, uneseno nebo zraněno celkem 283 humanitárních pracovníků.

ČÍST VÍCE

Poznejte příběhy dárců z Klubu přátel Člověka v tísni!

Možná Vám nejsou lhostejné životy jiných lidí. Třeba jste se sami někdy topili a poznali hodnotu hozeného lana. Nebo Vás naplňuje ten krásný pocit z pomoci někomu jinému. Každý máme svůj důvod, důležité však je, že máme stejný cíl!

ČÍST VÍCE

DÁRCE MĚSÍCE – poděkování firmě PETROV INVESTMENT

Karel Nečesal, jednatel firmy Petrov Investment, je naším dárcem, jako soukromá osoba, od roku 2009. Letos v srpnu se rozhodl věnovat Člověku v tísni firemní dar, nádherných 500 000 Kč na podporu drobných farmářů v Sýrii.„Vážím si práce, kterou dělá společnost Člověk v tísni pro lidi v nouzi, zvláště pak ve válkou sužovaných zemích. Věřím, že důležité je pomáhat lidem tam, kde se narodili a kde žijí, říká Karel Nečesal. Sám je také zakladatelem projektu Krok za Krokem (v rámci Centra pro rodinu a sociální péči Brno) na podporu sociálně znevýhodněných dětí a rodin v České republice. Děkujeme!