Novinky z Člověk v tísni

Záběr našich aktivit je velmi široký a rozhodování o prioritách někdy není jednoduché. Zároveň od vás často dostáváme mnoho užitečných tipů, čemu bychom se měli věnovat více. Rozhodli jsme se vás proto oslovit s krátkou anketou – zkuste se na chvíli ocitnout v kůži našeho ředitele a rozdělit prostředky na naši činnost! Anketu najdete ZDE, je opravdu nenáročná a jejím vyplněním nám velice pomůžete. 
V uplynulých týdnech stojí v centru naší pozornosti humanitární krize v syrském Aleppu a jeho okolí. Do opozicí ovládaných čtvrtí se stále nemůže dostat téměř žádná pomoc a kvůli pohybům frontové linie se v částečném obležení ocitají i lidnaté vládní čtvrti. Situace je závažná i v jiných částech země a na konci července se jedna z námi podporovaných škol v okolí Idlíbustala terčem bombardování. Pro více informací o aktuálním dění v Sýrii sledujte náš blog na portálu medium.com
Pomáháme také lidem v konžské provincii Jižní Kivu. Je to oblast, která se i za normálního stavu potýká s řadou problémů a teď navíc hostí tisíce uprchlíků z Burundi, kteří ze své země museli utéci kvůli násilí provázejícímu loňské prezidentské volby. Od července 2015 do ledna 2016 jsme tamvyšetřili téměř 22 000 lidí na akutní podvýživu a následně léčili více než 2 600 dětí a matek. V současnosti patříme mezi hlavní poskytovatele pomoci v oblasti výživy v celém regionu.

Závěrem bychom vás rádi pozvali do našeho centra Langhans v pražské Vodičkově ulici, které se i letos zapojilo do festivalu Prague Pride a až do zítřejšího večera v něm probíhá zajímavý program věnovaný LGBT tématům.

Co je nového od posledně?

Šimon Pánek: Škola má být místem plným poznání a respektu

„Chceme, aby generace dnešních dětí vzpomínaly na školu jako na příjemné místo plné poznání a respektu“, říká Šimon Pánek, ředitel Člověka v tísni. Přečtěte si rozhovor o všem, co už se povedlo v našich vzdělávacích projektech!

ČÍST VÍCE

Iniciativa EU Aid Volunteers – Dobrovolníkem v zahraničí

Člověk v tísni se svými partnery z platformy Alliance2015 nabízí zájemcům o dobrovolnictví na humanitárních a rozvojových misích možnost vyzkoušet si práci ve vybraných zemích, kde působíme. Podívejte se do nabídky volných pozic!

ČÍST VÍCE

Už 7 let splácí věc, kterou nechtěla a ještě rok a půl bude

Při práci v terénu se často setkáváme s lidmi, kteří se potýkají s dluhy. Typický je příběh důchodkyně paní Věry. Ta si v dubnu 2008 vyjela s kamarádkou na „výlet“ s firmou nabízející vysavače za velmi nevýhodných podmínek…

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Nabízíme celou řadu volných míst na zahraničních misích i v ČR, urgentně hledáme především účetní a nové kolegy s ekonomickým vzděláním. Otevíráme i pozice pro brigádníky. Podívejte se do naší nabídky!

ČÍST VÍCE