Novinky z Člověk v tísni

V posledních dnech obsadily syrské provládní síly jedinou přístupovou cestudo opozicí kontrolované východní části rozděleného města Aleppa. Nejhorší noční můry místních obyvatel se tak naplnily a statisíce lidí se ocitly bez potřebných dodávek jídla, vody a léků.

Díky rezervám, které jsme do města dokázali dopravit ještě před obléháním, můžeme poskytnout dost jídla 3000 rodinám do konce července. Nikdo však nedokáže říci, co bude následovat, pokud cesta zůstane uzavřena. Humanitární situace by mohla být kritická. Postupně začínají docházet již tak omezené zásoby jídla, pitné vody, pohonných hmot a zdravotních potřeb. Místním obyvatelům hrozí strádání.

Humanitární organizace proto apelují na všechny zúčastněné strany, které mohou syrský konflikt ovlivnit, aby využily svůj vliv a zajistily svobodu volného pohybu civilistů, humanitárních pracovníků a dodávek humanitární pomoci do Aleppa.

Právě krize v Sýrii je jedním z důvodů, proč jsme v minulém roce značněvyrostli co do rozpočtu i počtu zaměstnanců. Pracovali jsme také uprostřed pokračujícího konfliktu na Ukrajině, pomáhali bránit lidská práva proti sílícím autoritářským režimům, doma v Česku bojovali za lepší život lidí žijících v sociálním vyloučení a chudobě… výčet všech aktivit by se nám sem jen těžko vešel. Najděte si proto chvíli na naši novou výroční zprávu za rok 2015 a podívejte se, co všechno se nám loni povedlo. A pokud chcete přispět k tomu, abychom mohli i nadále pružně reagovat na humanitární krize, přidejte se ke Klubu přátel Člověka v tísni na www.klubpratel.cz !
Závěrem bychom vás rádi pozvali na zajímavou akci. Ve čtvrtek 4. srpna budeme od 18:00 v našem Centru Langhans promítat úspěšný dokumentVe stínu minulosti, který zachycuje složitou realitu v Jižním Súdánu. O dění v nejmladším státě světa pak budeme diskutovat s Andreou Volfovou, bývalou pracovnicí mírové mise OSN v Jižním Súdánu. Vstup je volný, všichni jste srdečně zváni. A pokud se vám daný čas nehodí, stavte se v Langhansu jindy – naše kavárna má o prázdninách otevřeno od pondělí do pátku od 10:00 do 21:00 a posezení na stinné zahrádce v těsné blízkosti Václavského náměstí můžeme jen doporučit.

Co je nového od posledně?

V ústavu jsem nepotřebovala umět číst. Teď žiju ve vlastním domě, tak se to musím naučit

17% populace negramotných, z toho 80% žen. To není statistika z rozvojového světa, ale ze současného Srbska. Může za to i situace v ústavech pro mentálně postižené, ve kterých panují otřesné podmínky a jejich klienti se jen obtížně začleňují do společnosti. Už léta to zkoušíme změnit…

ČÍST VÍCE

Pomohli jsme více než 3300 iráckých dětí s návratem do škol

Letní tábory, dovolené a výlety na chalupu… Nic z toho bohužel děti z poničených vesnic na severu Iráku o prázdninách nečeká. Proto tam naše vzdělávací projekty pokračují i v létě. Chceme také opravit dalších pět škol.

ČÍST VÍCE

Když děti filozofují, zlepšují se i v matematice

Filozofie pro děti je metoda umožňující učitelům vést dialog se žáky a studenty a jeho prostřednictvím hledat odpovědi na otázky, které jsou pro ně atraktivní. Děti se učí vyjádřit svoje myšlenky, vzájemně si naslouchat a argumentovat.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Jen v ČR nabízíme více než dvacet volných pozic v Praze i v dalších regionech, urgentně sháníme zejména účetní a nové kolegy s ekonomickým vzděláním. Další volná místa nabízejí naše zahraniční mise po celém světě. Podívejte se do naší nabídky!

ČÍST VÍCE