Novinky z Člověk v tísni

Významnou část naší práce v Česku tvoří programy sociální integrace. V jejich rámci se mimo jiné snažíme řešit problematiku dluhů, nezaměstnanosti, nedostupného vzdělání a další fenomény, které zranitelné lidi stahují do spirály chudoby a sociálního vyloučení.

První, co potřebujeme získat, je důvěra,“ říká Petr Mati, který v naší pobočce v Bílině pracuje už jedenáct let. V  současnosti tam vede skupinou dvaceti mladých lidí, kterým pomáhá s  přípravou na budoucí povolání. Nedávno jsme si s ním povídali o tom, jak služba kariérního poradenství funguje, pro koho je určena a  co je jejím smyslem – rozhovor doporučujeme k přečtení
Velmi důležitou formou pomoci je i doučování dětí ze sociálněznevýhodněného prostředí. To by nebylo možné bez pomoci obětavých dobrovolníků, kteří mají často velmi zajímavé zkušenosti
Neveselou, ale neméně podstatnou agendou je pak dluhové poradenství a řešení problémů souvisejících s lichvou a neférovými úvěry. Zajímavé příběhyo dluzích a exekucích zpracované kolegy z našich regionálních poboček si můžete přečíst na našem webu.

Pokud byste chtěli podpořit vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí prostřednictvím naší sbírky Lepší škola pro všechny, máme tu pro vás pozvánku na zajímavou akci. Jubilejní 120. sezonu České filharmonie symbolicky završí již tradiční koncert pod otevřeným nebem. Uskuteční se 22.6. od 20:20 na Hradčanském náměstí v Praze. Letos budou moci návštěvníci koncertu a diváci živého televizního přenosu na ČT Artpřispívat dárcovskými DMS zprávami a finančními dary právě na konto Lepší školy. Určitě si koncert nenechte ujít, ať už osobně nebo na televizních obrazovkách!

Co je nového od posledně?

Není jídlo jako jídlo

Jsme to, co jíme. Jídlo má vliv na naše zdraví i psychiku. Řešíme, že palmový olej není zdravý, že med je lepší než cukr. Většina lidí na světě si ale vybírat nemůže. Téměř miliarda obyvatel planety nemá dost potravin. Čtěte nejnovější číslo časopisu Rozvojovka věnované jídlu a všemu kolem něj!

ČÍST VÍCE

Přijímáme přihlášky filmů na Jeden svět 2017

Spustili jsme přihlašování filmů na 19. ročník festivalu Jeden svět, který proběhne od 7. do 16. března 2017. Přihlásit můžete dokumentární filmy (minimální délka je 40 minut) vyrobené v letech 2015–2017. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016.

ČÍST VÍCE

Mladým matkám v Kambodži radí hlasové zprávy na mobilech

Mladé matky v odlehlých oblastech Kambodže mají špatný přístup k informacím a ocení kvalifikované rady, jak se nejlépe postarat o sebe a své dítě. Proto jsme tam rozjeli úspěšný osvětový program prostřednictvím hlasových zpráv na mobilních telefonech.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Hledáme sociální pracovníky na Plzeňsku i brigádníky na léto v Praze. V Kladně a Ústí nad Labem uvítáme nového pracovníka nízkoprahového klubu.

Máme otevřenou celou řadu dalších pozic v Praze i na zahraničních misích. Podívejte se do naší nabídky!

ČÍST VÍCE