Novinky z Člověk v tísni

Na mnoho zemí letos tvrdě dopadly klimatické změny a extrémně silný jev El Niňo. Díky českým dárcům jsme už nyní mohli začít s pomocí v místech, kde výkyvy počasí ovlivnily životy lidí nejvíce. Do Kambodže letos nepřišly žádné monzunové deště a lidé často musí brát vodu z velkých řek a dalších kontaminovaných zdrojů. V nejvyschlejší oblasti Koh Kong jsme 400 nejohroženějším rodinám rozdali kanystry a zařízení na filtraci vody. V zemi ve spolupráci s dalšími partnery monitorujeme situaci a naše aktivity budou pokračovat. 
V Etiopii, kterou zasáhlo sucho a po něm přívalové deště a povodně, jsme rozdali humanitární pomoc pro 1750 rodin z oblasti Halaba, kde dlouhodobě pracujeme. Stále také pokračujeme v pomoci v Mongolsku, kde sucho a kruté mrazy zabily stovky tisíc kusů dobytka a připravily tak mnoho rodin o jediný zdroj obživy.

Po studentských volbách, které zvyšují zájem prvovoličů o volby a politiku, jsme se rozhodli uspořádat soutěžní vzdělávací realityshow Hledá se LEADr.Chceme mladým lidem ukázat, že jsou to právě oni, kdo mohou politiku měnit k lepšímu. V soutěži proto porota otestuje lídrovský potenciál mladých lidí, kteří by se mohli v budoucnu stát politiky. Soutěž můžete sledovat na internetové televizi Stream.cz.

Rádi bychom vás také pozvali na blížící se zajímavé akce. Ve čtvrtek 2. června budeme v našem Centru Langhans (Vodičkova 37, Praha 1) debatovat o současné africké přírodě a o tom, jak se na ochraně afrických ohrožených druhů podílejí Češi. Mezi pozvanými odborníky jsou zoologové i cestovatelé, začínáme v 18:00. A pokud to máte do Prahy daleko, nezoufejte. Na webu www.promitejity.cz jsme volně zveřejnili pět nových skvělých dokumentů, které obohatily už tak rozsáhlou nabídku dokumentárních filmů z celého světa uvedených na festivalu Jeden svět.

Co je nového od posledně?

Čeština? O stupeň lepší… Hlavně si však začal sám číst!

Romana pracuje jako právnička. Kromě toho také už tři roky doučuje děti ze sociálně vyloučeného prostředí. Každý týden věnuje dvě hodiny dítěti, pro které to znamená šanci na lepší vzdělání a budoucnost. Přečtěte si, jak se k doučování dostala a jak to vypadá v praxi!

ČÍST VÍCE

Češi na Světovém humanitárním summitu

V pondělí 23. května začal první Světový humanitární summit OSN, jehož cílem je přijmout opatření, která umožní zmírňovat lidské utrpení a předcházet mu. Česko do Istanbulu vysílá oficiální delegaci. Pět českých nevládních organizací vyzývá politiky k rozhodnosti.

ČÍST VÍCE

Žáci školy podporované Člověkem v tísni v Sýrii byli zabiti při bombardování

9. května 2016 byla vesnice Hafsergah v provincii Idlíb v Sýrii zasažena leteckým útokem, který zničil nebo poškodil mnoho domů a obchodů. Při útoku byly zraněny desítky lidí a zahynuly dvě děti ve věku 10 a 13 let. Byli to žáci místní školy, kterou podporuje Člověk v tísni.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Do našeho IT oddělení hledáme kolegu/yni na technickou podporu a oceníme i pomoc dobrovolníků. Sháníme nového koordinátora/ku webu Jednoho světa na školách, sociální pracovníky/ce na Plzeňsku a také účetního controllera pro zahraniční mise.Podívejte se do naší nabídky!

ČÍST VÍCE