Novinky z Člověk v tísni

Před rokem zasáhlo Nepál ničivé zemětřesení. Katastrofa si vyžádala téměř 9000 životů, 22 000 lidí bylo zraněno a statisíce se ocitly bez domova. Již týden po zemětřesení jsme nejpostiženějším lidem rozdávali humanitární pomoc na pokrytí základních potřeb a materiál na stavbu provizorních obydlí. Díky podpoře českých dárců, Nadačního fondu Českého rozhlasu, EU a dalších partnerů mohla být do dnešního dne poskytnuta pomoc více než 100 000 lidí. Celková rekonstrukce země ale probíhá pomalu a významná část infrastruktury ještě nebyla obnovena. Proto práce našeho týmu v Nepálu stále pokračuje. Přečtěte si, co všechno už se nám za uplynulý rok díky vaší podpoře povedlo!

O následcích zemětřesení v Nepálu a rekonstrukci země budeme také diskutovat s odborníky a humanitárními pracovníky v pondělí 25. dubna v našem centru Langhans ve Vodičkově ulici v Praze – pokud máte čas, určitě se zastavte.

Už zítra oslavíme Den Země. U této příležitosti exkluzivně zpřístupňujeme dokumentární film Na sever od slunce vyprávějící o dvou mladých norských surfařích, kteří tráví zimu za polárním kruhem. Přivedla je tam nejen touha po dobrodružství, ale i snaha pomoci přírodě. Podívejte se, jak přežili tuhou zimu v příbytku z odpadků vyplavených oceánem…

Co je nového od posledně?

Debata o inkluzi odhaluje slabiny českého školství
Čísla mluví jasně. Ze 4106 škol v Česku jich už 3175 integruje žáky s postižením. Inkluze, tedy začleňování dětí s nějakým typem handicapu do běžných škol, běží přes deset let. Proč jsme tedy svědky hysterické debaty plné mýtů a polopravd?

ČÍST VÍCE

Rozhovor: Na islamisty pokřikují Allahu snackbar…
Novinářka Markéta Kutilová navštívila město Kobaní, které bylo zničeno při těžkých bojích mezi kurdskými jednotkami a tzv. Islámským státem. V rozhovoru popisuje organizaci humanitární pomoci v Sýrii i odsudky a nepochopení doma v Čechách – doporučujeme k přečtení!

ČÍST VÍCE

Děti nezkoušíme. Raději jim ukazujeme radost z poznávání
Mnoho českých dětí vyrůstá v horších životních podmínkách než jejich vrstevníci a proto stojí při nástupu do školy na jiné startovní čáře. Proto už od roku 2005 provozujeme předškolní kluby, ve kterých mohou všechny děti rozvinout svůj potenciál a připravit se na školu…

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa
Hledáme copywritera pro tvorbu fundraisingových kampaní, finanční manažery pro zahraniční mise, sociální pracovníky, účetní i pracovníky nízkoprahových klubů. Máme také otevřeny  pozice na misích od Turecka až po Angolu. Podívejte se do naší nabídky!

ČÍST VÍCE