Novinky z Člověk v tísni

V Iráku začíná bitva o město Mosul, které je v současnosti ovládáno tzv. Islámským státem. Očekává se, že více než 23 000 lidí uteče z měst v oblastech Anbár, Saladdín a Ninive, a až 660 000 lidí bude vysídleno z oblasti podél mosulského koridoru na jih od města. Třetinu z nich budou tvořit děti. Humanitární odezva na bitvu o Mosul by se tak mohla stát největší a nejkomplexnější reakcí na humanitární krizi za rok 2016.
Společně s našimi partnery z platformy Alliance2015 jsme proto připravili strategii pro rychlou reakci na aktuální situaci. Společně se zaměříme na nejzásadnější krizové oblasti, především na pomoc lidem vysídleným z Mosulu. Pro prchající civilisty budou připraveny provizorní tábory a přístřešky,budeme poskytovat vzdělání a základní podporu dětem, a vzhledem k přicházející zimě budeme zajišťovat i distribuci teplých přikrývek a ohřívačů.

Špatné zprávy máme i ze Sýrie. Situace v Aleppu se mění v nepředstavitelnou tragédii a východní část města je nepřetržitě bombardována. Desítky tisíc civilistů nemají kam utéci, ve městě dochází potraviny, terčem cílených útoků jsou i zdravotnická zařízení a záchranáři. Do města nelze dopravit jakoukoliv humanitární pomoc, mnozí se musí uchýlit k žebrání. Obyvatelé města již po všem utrpení, kterým si prošli, nevědí, co by svět přimělo k řešení situace. Zkuste je podpořit alespoň čtením a sdílením zpráv z centra největší humanitární tragédie současného světa. 
Závěrem bychom vám rádi poděkovali za podporu naší sbírky Lepší škola pro všechny určené na podporu vzdělávacích projektů pro české děti. V letošní kampani se podařilo vybrat přes 3,5 milionu korun, které naši partneři dále zdvojnásobili, a na doučování, provoz předškolních klubů a další aktivity tak zamíří více než 7 milionů korun. Děkujeme!

Co je nového od posledně?

Česká republika je schopná si určovat zahraniční politiku sama

Člověk v tísni se připojil k dopisu českých lidskoprávních organizací reagujících na ponižující prohlášení ústavních činitelů k nedávné návštěvě tibetského duchovního vůdce dalajlamy v Praze.

ČÍST VÍCE

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Hledá se LEADr.

Odstartovali jsme nábor do 2. ročníku soutěže, kterou pořádáme v rámci programu Jeden svět na školách. Hledáme mladé lidi ve věku 17–25 let, kteří jsou odhodlaní pozitivně ovlivňovat věci kolem sebe a dokážou přijmout vlastní zodpovědnost.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Akutně hledáme posily do našeho finančního týmu na pozice kontrolorů a manažerů. Přijmeme také koordinátory vzdělávacích projektů a máme i širokou nabídku pozic v zahraničních programech. Podívejte se do kompletní nabídky na našem webu!

ČÍST VÍCE

DÁRCE MĚSÍCE – pan Sanjiv Suri

Majitel firmy Zátiší Group Sanjiv Suri pomáhá posouvat kulturu filantropie v Česku. Sám totiž aktivně oslovuje své známé a zapojuje je do filantropických aktivit. Díky jeho darům jsme mohli vybavit desítky porodnických center v Kambodži nebo vybudovat dvě školy v Kongu. A když bylo  loni potřeba sehnat prostředky na další fungování projektu Lepší škola pro všechny, opět vyzval své přátele a známé k zaslání peněz. Za každou věnovanou korunu přidal stejnou částku. Vybrané dva miliony korun zajistily doučování pro stovky českých dětí z chudých rodin. Děkujeme!