Novinky z Člověk v tísni

Vážení přátelé,

I letos vám nabízíme možnost, jak o Vánocích obdarovat a potěšit své blízké i lidi na druhém konci světa. V našem e-shopu Skutečný dárek si můžete koupit veselou kozu, ovci, hejno kuřat, kanystry či školní tabuli. Vám zašleme krásný dárkový certifikát a chudé rodině v Etiopii, Afghánistánu či Kambodži dáme užitečná domácí zvířata a další vybavení, které jim dá příležitost k rozvoji a obživě.

Prostřednictvím Skutečného dárku můžete pomoci nejen lidem v chudých oblastech Afriky a Asie, ale také v Česku. Zakoupením certifikátu Měsíc doučování či První knížka podpoříte vzdělání českých dětí, které vyrůstají v podmínkách chudoby a sociálního vyloučení, a ve škole tak nemají stejné šance jako jejich vrstevníci.

A pokud byste přece jen chtěli pod stromečkem najít kromě certifikátu i něco hmotnějšího, zkuste se podívat do e-shopu projektu Voda pro Afriku. Nadace Veolia tam prodává krásné designové karafy, porcelánové šálky i skvělou etiopskou kávu, a výtěžek jde na podporu naší práce v jižní Etiopii. Stavíme a opravujeme tam studny a vodní vrty, protože nezávadná voda je jinak pro místní lidi jen obtížně dostupná. 
Rádi bychom vás také pozvali na několik zajímavých akcí. Ve čtvrtek 6. 12. pořádáme diskusi s novináři o zachycení uprchlické krize v českých a německých médiích, a 9. 12. pak budeme slavit 15 let práce našeho vzdělávacího programu Varianty a debatovat o roli maturity v dnešní škole. Těšíme se na vás!

Co je nového od posledně?

Člověk v tísni přišel o svého blízkého kolegu z města Idlíb

15. listopadu oznámilo Rusko zintenzivnění vojenských útoků na provincie Aleppo a Idlíb. V ten samý den zasáhlo jen Idlíb celkem 250 leteckých střel. Desítky nevinných civilistů při tom přišly o život. S hlubokým zármutkem oznamujeme, že byl zabit také Hudhayfa N. Ibrahim, který pracoval v jedné z námi podporovaných škol.

ČÍST VÍCE

Člověk v tísni nemůže nadále poskytovat humanitární pomoc v Doněcku

25. listopadu přišli do naší kanceláře v Doněcku představitelé silových struktur separatistických oblastí a informovali přítomné kolegy o odnětí akreditace, která je podmínkou práce v takzvané Doněcké republice. Neuvedli přitom zatím žádné důvody, proč akreditaci organizaci odebírají.

ČÍST VÍCE

Volná pracovní místa

Hledáme velké množství nových zaměstnanců na nejrůznější pozice v Česku i v zahraničí. Mimo jiné uvítáme nového grafika i dobrovolníky pro doučování dětí, stále také hledáme kolegy do finančního oddělení. Podívejte se do kompletní nabídky na našem webu!

ČÍST VÍCE