Novinky z Člověk v tísni

O čem jiném by mohl být aktuální newsletter než o billboardech s cizojazyčnými nápisy, které se v minulém týdnu objevily v Praze, v Brně a v Ostravě. A ve všech médiích. 
 
Tedy pardon, vlastně tu dnes o nich skoro nepadne řeč – pojďme raději mluvit o lidech, kteří se za kampaní #ČešiDěkujem skrývají. Jsou to lidé z Barmy, z Afghánistánu, z Ukrajiny, ze Sýrie, z Etiopie, z Kambodži a z Gruzie, jimž jsme díky lidem z Česka pomohli. 
 
Vzkazují vám: “Češi, děkujem!” a my jsme jim skrze naši kampaň dali hlas. I my vám děkujeme, že s vaší podporou můžeme pomáhat lidem v nouzi, ve válce a v oblastech zasažených přírodními katastrofami
 
Novinky
 
VYSÍDLENÍ KAMBODŽANÉ
Když vláda prodala část pobřeží čínskému investorovi, museli se přestěhovat do vnitrozemí. Pomáháme těmto lidem postavit se zase na vlastní nohy a zvládnout postarat se o své rodiny v úplně nových podmínkách.
 
ARABSKÝ NÁPIS MALÉ AMAL
Amal žije v Aleppu a chodí do školky jménem Naděje, kterou podporuje Člověk v tísni. Je to jedno z mála míst, kde se zase může cítit v bezpečí – a za to spolu s učiteli a spolužáky děkuje.
 
RUDOLFOVA NOVÁ STŘECHA
Miliony lidí na východě Ukrajiny už čtvrtým rokem žijí ve válce. Tisíce přišly o své domovy, na mnoha místech neteče voda a nefunguje elektřina. Rudolfovi jsme před zimou opravili střechu a on proto Čechům děkuje.