Novinky z Člověk v tísni

Kolik jste už dostali newsletterů s tématem nového školního roku? 🙂 I my se tentokrát zařadíme do davu, protože přístup ke vzdělání je zásadním tématem humanitární pomoci, rozvojové spolupráce i našich českých programů. Přístup ke vzdělání je zásadním tématem pro budoucnost nás všech. 

Školy ve válce
75 miliónů dětí nemůže kvůli válce chodit do školy. Přichází tak o budoucnost, o vzdělání, o kamarády, o dětství…
Proto je podpora škol jednou z priorit naší humanitární pomoci: Opravujeme školní budovy, vyplácíme platy učitelům, pořizujeme vybavení, pomůcky pro děti…
ČÍST VÍCE

 
Co si myslí čeští žáci
Důležité informace prý nedostávají ve škole. Pro třetinu studentů by byl autoritativní způsob vládnutí lepší než demokratický. Koho by volili? Jaký mají názor na EU? A chtěli by žít za socialismu? Co si vlastně myslí mladí?
Podívejte se na kompletní výzkum!
 
Volná pracovní místa
Zajímá vás téma vzdělávání? Chystáme se obsadit několik pozic, které s ním souvisí. Pracujte ve světě jako Advisor for education, v Česku jako koordinátor inkluzivních vzdělávacích projektů, nebo se zapojte do podpory výuky mediální gramotnosti!
 
Akce
Už tento čtvrtek přijďte do Langhansu, zvlášť pokud víte všechno o Africe a rádi si zasoutěžíte v pubquizu, který nás čeká v rámci dalšího Afrického čtvrtku. 12. září proběhne vernisáž zakázané výstavy No silence v Kasárna Karlín a hned 14. září budeme slavit výročí 10 let pomoci v Angole!