Novinky z Člověk v tísni

Před pár dny jsme oslavili Mezinárodní den žen a při té příležitosti jsme připomněli, že MDŽ nejsou karafiáty a příležitost se opít. Mezinárodní den žen je připomínkou, že ženy po celém světě musí mít stejná práva jako muži (a všichni bychom se o to měli každý den zasazovat).
Ani v bohatých zemích není dobojováno a v rozvojových zemích mnohde stojíme teprve na začátku boje proti násilí, útlaku, ponižování a zneužívání.
Ve většině zemí, kde Člověk v tísni působí, se se zvlášť velkým úsilím věnujeme ochraně žen a podpoře jejich nezávislosti. Opravdu inspirativní články s informacemi o takových projektech (v KambodžiAfghánistánuNepálu nebo třeba Angole) najdete na našem webu.
PS: Věděli jste, že 75 % zaměstnanců Člověka v tísni jsou ženy? 🙂
 
VIA BONA PRO LIBORA
Libor Malý, bojovník proti byznysu s chudobou v Česku a náš dlouhodobý podporovatel, byl nominován na Cenu Via Bona 2018 za filantropii! Ročně i díky němu šetří české domácnosti miliardy.
KDO VYHRÁL?
Již v neděli naše poroty rozhodly o vítězích letošního ročníku festivalu Jeden svět, výsledky ale odtajníme až ve středu v 19:15 na našich sítích. Dorazte 14. března do kina na vítezné snímky! – Hezky naslepo!
SEZNAMTE SE!
Jsou zdravě sebevědomé, šikovné, neohrožené a krásné a pomáhají ženám na venkově prosazovat svá práva a starat se o své zdraví a bezpečnost. Takové jsou naše inspirativní nepálské kolegyně.

HLEDÁME KOLEGY
UČITELKA V PŘEDŠKOLNÍM KLUBU (CHOMUTOV)
a mnoho dalších pozic…

Kam vás pozveme tentokrát?
26. BŘEZNA se tam uskuteční veřejná DEBATA se dvěma SKAUTY,,kteří s námi pomáhali
V AFGHÁNISTÁNU. Opět #JSTE❤ZVÁNI, dorazte! Dozvíte se nejen, co měli s sebou v KPZ!