Novinky z Člověk v tísni

Náš ředitel Šimon Pánek v tomto rozhovoru pro Info.cz konstatuje, že se v poslední době může zdát, že bylo téma lidských práv odhozeno na smetiště (jako jakési haraburdí minulého století). Na to ale my nikdy nepřistoupíme a lidská práva budou vždy jednou z našich hlavních agend.
 
I tento rok proto udělujeme cenu Homo Homini osobnostem, jež se významně zasloužily o prosazování lidských práv, demokracie a nenásilného řešení politických konfliktů. Letos cena poputuje do Vietnamu – země, která je mezi Čechy rok co rok oblíbenější dovolenkovou destinací. Je třeba připomínat, že tamní režim je stále represivnější a porušování lidských práv je tam běžné.
 
Více se dozvíte v novinkách a jejich odkazech níže. Vězte však, že cenu Homo Homini předáme 5. března během zahajovacího ceremoniálu festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, a že bude tato akce živě přenášena na našem Facebooku.
 
Srdečně Vás zveme k jejímu sledování!
 
CENA HOMO HOMINI
Pham Doan Trang, blogerka čelící represím nesvobodného režimu a jedna z vůdčích postav současného vietnamského disentu, od nás obdrží cenu Homo Homini za rok 2017.
NEMAJÍ KAM UTÉCT
Ač se o tom takřka nepíše, v Sýrii stále zuří válka. Boje se dokonce přesunuly i do oblasti Idlib, která by měla být tzv. deeskalační zónou. Vyhnáno bylo z domovů na dva a půl milionu lidí. Vyzýváme vlády: Stop útokům na nemocnice a civilisty! 
VÍCE NEŽ 100 FILMŮ
Kdy jste byli naposledy v kině? Jeden svět letos v březnu nabídne více než sto předvybraných snímků, všechny tentokrát spojuje téma (dez?)informací a internetu. Přijďte a dejte si tolik potřebnou Aktualizaci systému!
Celý únor je v LANGHANS ke zhlédnutí VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ Z AFGHÁNISTÁNU Sandry Calligaro. – 14. ÚNORA V 18:00 – si vedle krásných fotek užijete ipromítání filmu Můj Afghánistán a následnou besedu s Jaroslavem Petříkem, koordinátorem našich afghánských programů
 
HLEDÁME KOLEGY
FINANČNÍ ŘEDITEL NA SLOVENSKO
PROJEKŤÁK PRO NOVOU VIETNAMSKOU MISI (PRAHA) 
a mnoho dalších v ČR i ve světě…