Novinky z AMO

Adéla Denková, Vít Dostál, Kryštof Kruliš a Jakub Kufčák napsali policy paper k začátku českého předsednictví ve Visegrádské skupině. Přečtěte si, jak hodnotí české priority a cíle, a co doporučují vládě.

Kryštof Kruliš napsal pro Roklen24 komentář k možným důsledkům řeckého referenda. V článku se dočtete, jak se může eurozóna ze současných problémů dostat.

Kryštof Kruliš hovořil na ČT24 o tom co by Grexit znamenal pro Evropskou unii. Podívejte se, jak se toto téma liší od otázky setrvání Velké Británie v EU. Nabízíme také video o cílech Syrizy (čas 3:28). O tématu mluvil Kruliš také na vlnách Českého rozhlasu Plus. Poslechněte si, jak by mohl vypadat případný řecký státní bankrot (čas 4:03).

Václav Lídl napsal pro webzine Zahraničná politika článek o ideologických zdrojích eurasijské integrace. Čtěte, proč začal právě letos Vladimir Putin budovat Eurasijskou ekonomickou unii.

Jakub Kufčák ve svém komentáři pro Hospodářské noviny zhodnotil vystoupení premiérů visegrádských států na bratislavské konferenci GLOBSEC. Čtěte, kdo měl být více iniciativní a ne pouze taktně mlčet.

Alice Rezková mluvila na ČT24 o summitu Evropská unie – Čína. Podívejte se, jak jejich vzájemné vztahy ovlivňuje ambiciózní čínský projekt nové hedvábné stezky.

Vydali jsme nejlepší research paper v rámci projektu ALYAS – AMO Lectures for Young Asia Scholars. Text Kamily Trojanové se zaměřuje na roli duševního vlastnictví v obchodní politice Číny. Přečtěte si, co Čína plánuje do budoucna.

V loňském roce jsme uspořádali mezinárodní konferenci k tematice Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP). Připomeňte si toto stále aktuálnější téma pomocí Storify.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO