Novinky z AMO

Ivana Karásková pro Newsroom ČT24 shrnula analýzu výzkumu projektu ChinfluenCE policy paperu Vytváření pročínské agendy v Česku: aktéři, jejich role a vazby. Paper i interaktivní mapu s vizualizací vazeb najdete na webu projektu.

AMO zpravodajský portál EurActiv.cz uspořádaly v dubnu v Praze kulatý stůl „Společnost 4.0 v České republice“. Cílem diskuzního setkání bylo otevřít debatu o aktuálním stavu připravenosti České republiky na příchod nových technologií v kontextu politik Evropské unie. Výstupem z debaty jsou shrnutí a doporučení adresovaná evropským institucím i domácím politikům a státní správě, které představuje policy paper Kryštofa Kruliše.  Řadu z nich je možno považovat také za příspěvek do obecné veřejné debaty o rozvoji společnosti 4.0.

Do našeho týmu hledáme kolegu nebo kolegyni, který/á podpoří řízení našich projektů, dostane na starosti organizaci vybraných akcí a cizí mu/jí nebude ani práce v oblasti PR a komunikace. Tato pozice je vhodná jak pro juniornější zájemce, kteří se budou chtít hodně učit, tak pro protřelejší uchazeče, kteří touží zkusit své štěstí právě u nás. Důležitý je pro nás i smysl pro humor, chuť pracovat s lidmi a pozitivní přístup ke světu okolo. Více infomací k výběrovému řízení najdete na webu. Uzávěrka přihlášek je 30. června.

V německé vládní koalici se rozhořely spory kvůli migraci. Politici připouštějí, že hrozí vážná krize. Některá média dokonce předpovídají rozpad vlády. Jak moc vážná situace je komentovala pro Studio ČT24 Zuzana LizcováLizcová pak také komentovala brífink CDU a CSU. Na komentář a záznam brífinku se můžete podívat zde.

Přerozdělení dotací mezi malé a velké podniky se stalo hlavním tématem debaty „Co může společná zemědělská politika nabídnout českým zemědělcům?“, která se uskutečnila v květnu v Olomouci. Výstupem z debaty se stala doporučení, která shrnuje policy paper Anety Zachové. Řadu z nich je možno považovat za příspěvek do obecné veřejné debaty o SZP v ČR.

Devátý ročník projektu AMO Czech-German Young Professionals Program – CGYPPpokračoval ve svém druhém semináři v Brně. Celkem čtrnáct účastníků z Německa a České republiky bylo přizváno na každoroční sérii workshopů a spolupracovalo na relevantních hospodářských, politických a sociálních otázkách. Prohlédněte si fotogalerii z druhého semináře a pokud vás projekt zaujal, můžete si přečíst více o projektu na našem webu.

Stále je možné se registrovat na páteční debatu s europoslancem Luďkem Niedermeyerem s titulem Jak uberizace proměňuje naše města?. Debata se uskuteční 22. června od 17:30 v Café Mezzanine v Brně. Novinky o akci můžete sledovat i na našem Facebooku.

Přílohy