Novinky z AMO

AMO v rámci projektu ChinfluenCE zveřejnila výsledky mapování českých politických a ekonomických elit a jejich vazeb na Čínu. Nejvýznamnější novinkou projektu je bezpochyby nová interaktivní mapa vazeb. Zajímavým vhledem do fungování českých politických elit je i analýza politických stran věnující se jejich vztahu k pročínské politice. Závěry ve formě policy paperu Ivany Karáskové v českém jazyce naleznete na našem webu.

Petr Boháček komentoval v předvečer summitu v Singapuru historické setkání prezidentů USA a KLDR. Bude setkání mírovou misí, jak si myslí Donald Trump? Poslechněte si také, jak Boháček hodnotil setkání na začátku června po obnovení příslibu účasti Donalda Trumpa na summitu.

Ve čtvrtek 14. června bychom vás rádi pozvali na veřejné promítání filmu, které se uskuteční v rámci Česko-německého programu pro mladé profesionály (CGYPP). Film The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz v rámci programu Promítej i ty!Člověka v tísni můžete shlédnout od 19:30 v Mezzanine Café v Brně. Na akci je třeba se registrovat.

Zuzana Lizcová komentovala pro Český rozhlas Plus návštěvu izraelského premiéra v Berlíně, kde hovořil s německou kancléřkou především o vztazích s Íránem. Dle Lizcové je vztah Německa k Izraeli velice specifický z důvodu nacistických zločinů. To nicméně neznamená, že by Německo nemělo problém s politikou současné izraelské vlády.

Václav Kopecký je spoluautorem nového článku v The Diplomat. V něm se věnuje projektu Nové Hedvábné stezky, který v polovině května oslavil první výročí.

Přijměte naše pozvání na debatu europoslancem Luďkem Niedermayerem Jak uberizace proměňuje naše města?, která se koná v pátek 22. června od 17:30 v Mezzanine Café v Brně. Akce se koná ve  spolupráci s EURACTIV.cz a s podporou Evropského parlamentu. V případě zájmu se prosím registrujte.