Novinky z AMO

AMO v rámci svého projektu ChinfluenCE vydala nový policy paper Čína na Slovensku: Sme pripravení na budúcnosť?, jehož autory jsou Richard Q. Turcsányi a Matej Šimalčík. Text se v rámci rozsáhlé kvalitativní analýzy zaměřuje na slovensko-čínské vztahy a na působení Číny na Slovensku.

Ruský prezident Vladimír Putin zavítal do RakouskaJeho návštěvu pro ČT24 okomentovala Zuzana Lizcová.

Přijměte naše pozvání na konferenci Ukrajinská studentská migrace do České republiky.Akce se uskuteční ve středu 13. května od 10:00 do 13:00 v Evropském Domě v Praze. Během konference promluví Maria Kudelia (CEDOS, Kyjev), Jakub Tesař (vedoucího odboru vysokoškolského vzdělávání, Dům zahraničních služeb), Ivana Ryšková(teritoriální pracovnice pro Ukrajinu, MŠMT), Michal Lošťák (prorektor pro mezinárodní vztahy České zemědělské univerzity v Praze) a Oksana Belkova (koordinátorka interkulturních pracovníků, Integrační centrum Praha); moderuje Vít Dostál (AMO). Na akci je třeba se registrovat, tlumočení mezi češtinou a angličtinou bude zajištěno. Aktuality o akci můžete sledovat i na Facebooku.

Ukončila Obamova administrativa provoz tajných věznic mimo americké území, nebo tomu tak není? To se dozvíte v komentáři Petra Boháčka pro Český rozhlas Plus.

V posledních letech sílí přesvědčení o tom, že se Evropská unie dostala na rozcestí. Jak jsou Poláci a Češi spokojeni s její dnešní podobou? Dokážeme jasně formulovat to, jaká by Evropská unie měla být? I to bylo tématem kulatého stolu a veřejné debaty, které AMO pořádala v rámci projektu Česká republika a Polsko v měnící se Evropě, realizovaného společně s Centrem pro východní studia (OSW). Na video z akce se můžete podívat zdeFotogalerii pak najdete na našem Facebooku.