Novinky z AMO

Petr Boháček byl hostem Speciálu Českého rozhlasu Plus vypovězení jaderné dohody s Íránem ze strany Spojených států. Pro ČT24 komentoval, nakolik Donald Trumpodstoupením od jaderné dohody s Íránem přispěl k eskalaci situace mezi Íránem a Izraelem.

Jaký význam měla pro Polsko návštěva českého prezidentaPodle Víta Dostála jsou česko-polské vztahy na výborné úrovni, aby tomu tak zůstalo i nadále, mělo by co nejdříve proběhnout společné zasedání vládních delegací.

Čína investuje do vzdělávacích a kulturních programů a sponzoruje akademické instituce po celém světě. Některé instituce však začaly čínské finance odmítat z obavy, že by to mohlo omezit jejich svobodu projevu. Jak mohou podobné projekty ovlivňovat akademickou obec? Snaží se čínská Komunistická strana ovlivňovat veřejné mínění studentů a akademiků i u nás? Na to v programu Přes čáru Radia Wave odpovídala hlavní koordinátorka projektu AMO ChinfluenCE Ivana Karásková.

AMO hledá studenty středních a vysokých škol humanitního a technického zaměření ve věku 18-24 let, aby se zapojili do výzkumného projektu na téma Mladí & Dezinformace. Cílem výzkumu je získat informace o tom, jak mladí pracují s informacemi v médiích, jakým způsobem využívají sociální sítě a co je při tom nejvíce ovlivňuje. Setkání skupin proběhnou v následujících temínech:

  • studenti středních škol – 21.5. 2018– 16:00 hod., v prostorách AMO (Žitná 27, Praha 1)
  • studenti technických vysokých škol – 21.5. 2018 – 10:00 hod., v prostorách AMO (Žitná 27, Praha 1)
  • studenti humanitních vysokých škol – 22.5. 2018 – 10:00 hod., v prostorách AMO (Žitná 27, Praha 1)

Zapojení studenti se zúčastní tříhodinové skupinové moderované diskuze. Symbolickou odměnou pro každého účastníka bude poukázka do knihkupectví ve výši 300 Kč. Zájemci se mohou do projektu přihlásit prostřednictvím přiloženého formuláře. Vybraní účastníci budou informování do 19.5. 2018

Viktor Orbán znovu obhájil post premiéra Maďarska. Podle Pavlíny Janebové je jeho pozice stabilní a jeho význam pro maďarskou politiku neklesá. Co je cílem strany Fidesz a Viktora Orbána?

AMO s podporou Evropskéhp parlamentu vás zvou na debatu za účasti europoslance Evžena Tošenovského (skupina Evropských konzervativců a reformistů). Debata Obchodní politika EU tváří v tvář aktuálním výzvám se buskuteční dne 21. května od 17:00 v Ostravě. Sledujte web Facebook pro více informací. Na akci se prosím registrujte zde.

Rádi bychom vás také pozvali na debatu na téma budoucnost České republiky v Evropské unii, kteá se uskuteční 24. května od 17:30 ve Vsetíně. Debatovat budou Tomáš Pajonk, (předseda Strany svobodných občanů) a Karolína Kottová, (Evropská komise v ČR); další jména budou doplněna. Diskuzi bude moderovat Michael Rozsypalz Českého rozhlasu. V případě zájmu o účast je nutné se registrovat. Sledujte Facebook události web pro aktuální informace.