Novinky z AMO

 

Angela Merkelová počtvrté složila přísahu ve Spolkovém sněmu. Opět povede takzvanou velkou koalici tvořenou CDU-CSU a SPD. V jaké kondici se Německo po volbách a zdlouhavých vyjednáváních o tvorbě koalice nachází? To pro ČT24 komentovala Zuzana Lizcová.

Kancléřka v rámci své druhé zahraniční cesty zamířila do Polska. S polským premiérem tam jednala o příštím unijním rozpočtu. Kancléřka se v minulosti zařadila mezi kritiky polské reformy justice. Co načasování její návštěvy vypovídá o vztahu mezi zeměmi? Na to v Českém rozhlase Plus odpovídal Vít Dostál.

V neděli se v Rusku konaly prezidentské volby. Ty opět vyhrál Vladimír PutinPavel Havlíček v článku hodnotil, co jeho znovuzvolení přinese.

Ministři zahraničí Ruska, Turecka a Íránu jednali o míru pro Sýrii. Sešli se proto v kazašské Astaně. Zaměřili se na situaci ve východní Ghútě. Setkání komentoval Tomáš Kaválek.

AMO se připojila k otevřenému dopisu Asociace pro podporu demokracie a lidských práv DEMAS adresovaného premiérovi Andreji Babišovi. Ten byl zformulován v reakci na nový maďarský legislativní balíček, který je zaměřený proti organizacím občanské společnosti.

Pražský studentský summit hledá nové členy přípravného týmu. Přihlášky lze zasílat do pátku 30. března 2018. Více informací naleznete zde.