Novinky z AMO

Vít Borčany je autorem nového research paperu, který se zabývá účastí žen v evropské, zahraniční a obranné politice. Borčany zkoumá mimo jiné zastoupení žen v rámci exekutivních pozic, Parlamentu ČR a Evropského parlamentu, uvnitř politických stran a v oblasti výzkumného a vzdělávacího sektoru.  Research paper byl vytvořen s podporou Friedrich Ebert Stiftung jako podklad pro networkingové setkání, které AMO pořádala na začátku tohoto týdne.

Prohlédněte si infografiku o budoucím směřování EU. Její data shrnují, jak pravděpodobné jsou podle elit české evropské politiky jednotlivé scénáře uvedené v bílé knize Evropské komise o budoucnosti Evropy. Data vychází z výzkumu, který proběhl díky podpoře Konrad Adenauer Stiftung. Infografika byla představena na Zastoupení Evropské komise v Praze u příležitosti každoroční zprávy o stavu Unie předsedy Komise. Junckerův projev pro ČT24 a Český rozhlas Plus okomentoval Vít Dostál.

AMO vydává nový briefing paper, který se zabývá strukturální adaptací NATO v souvislosti s letošním minisummitu Severoatlantické aliance v Bruselu a českou obrannou politikou. Briefing paper byl připraven díky podpoře Odboru veřejné diplomacie NATO u příležitosti mezinárodní konference, kterou AMO pořádala minulý týden.

Dva nudní sloni a pět čilých trpaslíků – tak v jednom ze svých blogů charakterizuje Zuzana Lizcová německý předvolební debatní duel. V německých volbách bude tedy skutečně napínavý jen souboj o třetí místo, dodává. Lizcová se také zaměřuje na preference žen – voliček, které podle ní většinově nevolí strany, které se hlasitě zastávají jejich práv.“ Text vznikl v rámci projektu, který realizujeme ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung, kanceláři v Praze, a který je spolufinancován v rámci programu Evropské unie „Evropa pro občany“. 

Německým volbám se věnuje i naše dnešní veřejná debata v Praze, na kterou Vás tímto srdečně zveme. Kromě toho Vás rádi uvidíme i na předvolební debatě o české zahraniční politice s představiteli politických stran v úterý 26. září od 18:00 v Kaiserštejnském paláci v Praze. V příštích týdnech plánujeme i řadu dalších veřejných akcí v Praze i regionech. Jejich seznam najdete na našich stránkách