Novinky z AMO

V čem se liší postoje zemí V4 k tématům, která aktuálně řeší eurozóna? S jakými problémy se musí potýkat a jak je chtějí řešit? Co se změní očekávaným odchodem Velké Británie – největší unijní ekonomiky, která nepoužívá společnou evropskou měnu? Pět autorů ze zemí visegrádské skupiny shrnuje postoje svých států v novém policy paperu. Vysvětlují specifika pozic jejich zemí a popisují možný budoucí vývoj. Policy paper byl vydán díky podpoře Konrad-Adenauer-Stiftung.

Americké prezidentské volby vyhrál republikánský kandidát Donald Trump. „Na co zásadního skutečně dojít může, je výrazné snížení daní ve Spojených státech. Podle mých informací republikáni ovládnou post prezidenta i obě komory Kongresu,” komentuje pro Roklen24 možné ekonomické dopady americké volby Jakub El-Ahmadieh. Pro ČTK pak analyzuje situaci Petr Boháček, podle kterého je znepokojující, že se Donald Trump vyjadřuje poměrně pozitivně o Vladimiru Putinovi a chce s Ruskem spolupracovat. To by podle něj mohlo oslabit NATO.

Pražský studentský summit nabízí možnost zapojit se do projektu prostřednictvím stáže a hledá zájemce o pozice fotografgrafikkameraman. Držte i vy krok se Summitem a zašlete do 14. listopadu krátký email s ukázkou své práce na adresu staz@amo.cz.

Vláda se sešla, aby prodiskutovala návštěvu dalajlamy. Ministři Zaorálek a Herman si měli vyjasnit své pozice a svá prohlášení. Daniel Herman po jednání prohlásil, že příště své kroky bude s ministrem zahraničí konzultovat, zároveň však odmítá, že by ve svém jednání pochybil. Vytvořil svými kroky třetí přístup v české politice vůči Číně? Jednání vlády a hledání jednotné zahraniční politiky komentuje v pořadu Studio 24 Ivana Karásková.