Novinky z AMO

Jak by se měl dál vyvíjet vztah České republiky s Čínou? Jaké konkrétní kroky by měla ČR podniknout? Václav Kopecký spolu s Alicí Rezkovou ve svém novém policy paperu uvádějí česko-čínské vztahy do kontextu a podrobně rozebírají různé aspekty české zahraniční politiky vůči Číně. Vydání policy paperu bylo podpořeno pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung, Českou rozvojovou agenturou a Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Alice Rezková také komentuje pro Český rozhlas Plus, co znamená další posílení pozic prezidenta Si Ťin-pchinga na čtyřdenním plénu ústředního výboru Komunistické strany Číny, které proběhlo minulý týden.

Na začátku září jsme pořádali mezinárodní konferenci NATO Warsaw Summit: What Did Warsaw Deliver and What‘s Next? Její účastníci nám zodpověděli otázku, co je podle nich největší výzva, která v současnosti před NATO leží, a které by se mělo věnovat v období do nadcházejícího summitu v Bruselu. Podívejte se na odpovědi pěti řečníků.

Jak se vyvíjela přítomnost NATO na východě Evropy? Přehled nabízí naše infografika, která stejně, jako videa, byla podpořena Odborem veřejné diplomacie NATO.

Proti dohodě mezi Kanadou a EU se postavil regionální parlament Valonska, po doplnění několik dodatků však nakonec text odsouhlasil a smlouva byla podepsána. Co na obchodních dohodách jako je CETA či TTIP vadí jejich kritikům? Je ukázkou síly a demokratičnosti EU nebo její slabostí, že dohodu může zablokovat jeden z regionálních parlamentů? V půlhodinovém speciálu ČRo Plus na otázky odpovídá Kryštof Kruliš.

Po obnoveném vyšetřování FBI proti Hillary Clintonové vypadají poslední průzkumy velmi vyrovnaně. Nezapomeňte se registrovat na debatu s experty o amerických prezidentských volbách, kterou pořádáme již toto pondělí 7. listopadu – pouze den před volbami.