Novinky z AMO

Registrujte se na první ze dvou studentských simulací amerických prezidentských debat, kterou AMO pořádá v pondělí 24. října 2016 od 17:30 v Brně. Simulace je spojena s veřejnou debatou s experty na volební kampaně a americké volby, na které vystoupí Miloš Gregor (Fakulta sociálních studií MUNI), Jakub El-Ahmadieh(AMO), a Jeffrey Vanderziel (Filozofická fakulta MUNI). Partnery akce jsou Velvyslanectví USA v ČR a Europe Direct Brno.

Stále je také možnost přihlásit se do 7. ročníku vzdělávacího projektu ALYAS, který se letos bude věnovat Číně. Program je určen vysokoškolským studentům a mladým výzkumníkům se zájmem o Asii. Přihlásit se do projektu můžete do neděle 16. října 2016 zasláním životopisu a krátkého motivačního dopisu (max. 300 slov) na email .

„Za to, že donutil tuto marxistickou extremistickou organizaci, aby přijala kapitalismus, demokracii a vládu práva, si Nobelovu cenu zaslouží,“ komentujePetr Boháček pro ČTK udělení Nobelovy ceny míru prezidentu Juanu Manuelu Santosovi za vyjednání mírové dohody mezi kolumbijskou vládou a povstaleckými Revolučními ozbrojenými silami Kolumbie (FARC).

Připravili jsme infografiku, která přehledně zobrazuje některé údaje týkající sesoučasné Severoatlantické aliance. Infografika vznikla díky podpoře Odboru veřejné diplomacie NATO.

Novým generálním tajemníkem OSN byl zvolen António Guterres, který deset let působil jako vysoký komisař OSN pro uprchlíky. Pro Radio Wave Boháček analyzuje, jak se liší Guterres od Pan Ki-muna, jaká je jeho zkušenost z domácí portugalské politiky a proč je škoda, že nebyla do funkce zvolena žena.