Novinky z AMO

Alice Rezková komentovala pro Český rozhlas největší propad čínských akcií za posledních osm let. Tvrdí, že čínské vedení donedávna doufalo, že může burzu řídit a ovlivňovat. Poslechněte si, proč propad akcií není zatím tak zásadní, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Kryštof Kruliš vystoupil na prezentaci policy paperu Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV) věnovaném možným následkům řeckého bankrotu. Podívejte se, proč neexistuje přímá kauzalita mezi případným řeckým bankrotem a odchodem země z eurozóny.

Michal Lebduška komentoval pro Aktuálně.cz prohlášení představitelů Pravého sektoru, že Ukrajina potřebuje druhou revoluci, neboť ta první nebyla dostatečná. Domnívá se, že strana dnes nemá velký vliv, protože její členská základna se pohybuje ve válečné zóně nebo na vojenských základnách. Čtěte, proč by se Euromajdan obešel i bez Pravého sektoru.

Zora Hesová vystoupila v Paralelní Polis s přednáškou na téma vzniku a současného stavu Islámského státu. Podívejte se na záznam její přednášky.

Kryštof Kruliš hovořil pro EurActiv.cz o šancích na implementaci třetího záchraného balíku pro Řecko. Přečtěte si, jestli je pravděpodobnější že dojde věřitelům trpělivost či k rozkolu v Tsiprasově Syrize.

Jakub Eberle zhodnotil pro EurActiv.cz plány německé kancléřky Merkelové na kandidaturu ve volbách v roce 2017. Jednalo by se tak o její čtvrté funkční období. Přečtěte si, jak je možné, že německá levice není schopna postavit skutečnou alternativu CDU.

Michal Thim napsal článek pro Strategic Vision for Taiwan Security věnovaný zavedení nové třídy podpůrných lodí, které mohou významně pomoci v případě vojenské blokády ostrova a stejně tak při různých přírodních katastrofách. Čtěte, proč Čína brání účasti taiwanských záchranných týmů při přírodních katastrofách ve svém sousedství.

Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO