Novinky z AMO

Jakub Kufčák napsal komentář pro Hospodářské noviny k potenciálnímu rozšiřování NATO o Gruzii a další země bývalého Sovětského svazu. Přečtěte si, proč by mělo Česko více podpořit ambice Gruzie na členství v Alianci.

Vít Dostál okomentoval pro Denník N aktuální vývoj Visegrádské skupiny. I když se před rokem hovořilo o trpkém konci V4 kvůli nejednotnému postoji k Rusku, v komentáři se dočtete, proč se ukázalo, že podobné soudy byly předčasné.

Michal Lebduška napsal pro ČT24 blog zaměřený na proměny česko-ukrajinských vztahů v posledních měsících. Čtěte, proč je Česká republika jednou z nejpomalejších zemí ve věci ratifikace Asociační dohody mezi Evropskou unií a Ukrajinou.

Ondřej Mocek napsal komentář pro Hospodářské noviny o postupné změně Evropské unie v dvourychlostní integrační strukturu. Přečtěte si, proč se evropská osmadvacítka změnila v průběhu řecké krize na devatenáctku a ty ostatní.

Kryštof Kruliš napsal komentář pro Respekt k rozvoji znalostní ekonomiky v České republice. Přečtěte si, proč Česko potřebuje pro hospodářský rozvoj cizince.

Vít Dostál napsal pro ČT24 blog komentující politickou situaci v Polsku před podzimními parlamentními volbami. Čtěte, jak vývoj v zemi ovlivnila odposlechová aféra z loňského léta.

Jakub Eberle komentoval pro MF DNES neshody, které se objevily v CDU/CSU po uzavření dohody s Řeckem. Přečtěte si, zda se kvůli Řecku může nejsilnější německá strana v budoucnu rozštěpit.

Michal Vodrážka pro Hospodárské noviny komentoval nejnovější iniciativu Baracka Obamy ohledně severokorejského jaderného programu. V komentáři se dočtete, proč nebude jednání s Pchongjangem stejně úspěšné jako s Teheránem.

Kryštof Kruliš hovořil na Českém rozhlasu Plus o nedávním projevu Davida Camerona k vývoji v Sýrii a Iráku. Poslechněte si, proč britští muslimové vstupují do řad Islámského státu.

Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO