Novinky z AMO

Co se událo tento týden?

Přidej se k nám: AMO hledá finančního manažera/manažerku

Do našeho týmu hledáme organizačně schopného kolegu nebo kolegyni zodpovědného za řízení finančních zdrojů organizace a provoz kanceláře. Hledáme člověka, který má zájem o témata AMO, je precizní při práci s čísly, baví ho komunikovat s lidmi a nevadí mu nezbytná administrativa. Tato pozice je vhodná pro juniornější zájemce, které zaučíme, stejně jako pro osoby pečující o rodinu a hledající přivýdělek, ale i pro freelancery, kteří jsou zvyklí pracovat na několika projektech zároveň. Více informací najdete zde

Politická krize ve Venezuele

Státy takzvané Limské skupiny vyzvaly venezuelskou armádu, aby podpořila opozičního vůdce Juana Guaidóa a umožnila změnu režimu bez použití síly. Skupina tvořená zejména latinskoamerickými státy zároveň apelovala na mezinárodní společenství, aby znemožnilo dosavadnímu prezidentovi Nicolási Madurovi přístup ke státnímu majetku v zahraničí. Guaidó mezitím vyjádřil obavy, že se venezuelská armáda zmocní humanitární pomoci. Občanská válka podle lídrů opozice včetně Guaidóa nehrozí. Jaké jsou plány Guaidóa? A jaká je pravděpodobnost, že se armáda odkloní od Madura? Nejen o tom mluvil Petr Boháček na ČT24.

Kryštof Kruliš: Pro zvýšení kvality vlakové dopravy je konkurence nezbytná.

The Financial Times srovnal britskou a japonskou privatizaci železnic. V Británii je železniční doprava kritizována, zatímco v Japonsku funguje dobře. Souvisí vůbec kvalita železnice se způsobem vlastnictví? A jak je na tom Česká republika? Jsme v EU unikátní tím, že z našeho území pocházejí dva skutečně soukromí železniční dopravci?  České železnice komentoval Kryštof Kruliš pro lidovky.cz„Tlak konkurence viditelně pomohl i národnímu dopravci ve zlepšení jeho služeb z hlediska komfortu cestujícího. Pokud chceme efekt zlepšení služeb a efektivity dopravce dostat i na další spoje napříč republikou, je konkurence nezbytná,“ doplňuje.

Britská premiérka Mayová v Severním Irsku

Britská premiérka Theresa Mayová je na návštěvě Severního Irska. Pronese tam projev na téma brexitu a tzv. irské pojistky. Budoucnost hranice mezi Severním Irskem a Irskou republikou brzdí odchod Spojeného království z Evropské unie. Britští poslanci chtějí tuto pojistku nahradit alternativou, EU na ní ale trvá. Na otázku, jakou představu má britská premiérka o budoucí hranici a jaké je nejpravděpodobnější řešení v tuto chvíli, odpovídal Kryštof Kruliš ve Studiu ČT24.

Situace ve Středomoří je kritická, varuje přes 50 organizací. Přestane EU před krizí zavírat oči?

Počet lidí přicházejících do Evropy klesl na čísla před migrační krizí, přesto je situace ve Středozemním moři v posledních měsících kritická. Víc než padesátka humanitárních organizací v dopise adresovaném unijním lídrům píše, že „situace je urgentní jako nikdy předtím“ a přichází se třemi požadavky, jako je např. zákaz převážení migrantů zpět do Libye. Mají šanci s novou iniciativou uspět? Situaci ve Středomoří okomentoval pro Info.cz Tomáš Jungwirth.