Nová kapitola Networku žen a zahraniční politika Petra Pavla

První letošní setkání Networku žen v české zahraniční politice se konalo v pondělí 6. 3., a to ve výjimečném formátu. Ve spolupráci s velvyslanectvím Finska a Švédska v České republice jsme uspořádali setkání věnované genderové rovnosti a bezpečnostní politice.

V rezidenci finského velvyslance mohli účastnice a účastníci setkání diskutovat nejen o přístupu obou zemí do NATO, ale i o roli žen v konfliktech nebo o tom, proč se ve Finsku do zahraničních služeb hlásí více žen než mužů.

Máme radost, že pro budoucí setkání Networku jsme spojili síly s Velvyslanectvím Nizozemského království v ČR a už teď pro vás plánujeme setkání s velice zajímavým hostem!

Hostem nového podcastu týmu TWiCE byl analytik Petr Čermák. Hovořil o inauguraci nového českého prezidenta, o tom, co znamená pro české vztahy se svými sousedy ve střední Evropě a jaký bude jeho vztah směrem k regionu Balkánu. K poslechnutí zde.

Kulturní TIP: Tár

Cate Blanchett v životní roli, za kterou ji oscarová soška unikla jen o chloupek. V Lydii Tár najdeme komplexní ženskou postavu, bez toho, aniž by film zajížděl do tradičních klišé. 

Herečce se povedla neuvěřitelná transformace do charakteru i bez použití prostetik nebo převratných kostýmů.  Film propojuje krásnou scénografii v prostředí berlínské filharmonie s temnými a hororovými prvky a přestože je hudba ústředním tématem, ve filmu se jí neplýtvá.