NGO Market 2014 představí přes 200 neziskovek a nabídne přednášky, hudbu i program pro děti

Srdečně vás zveme na veletrh neziskovek NGO Market, který se bude konat v pátek 25. dubna 2014 od 11 do 18 hodin v Národní technické knihovně v Praze. Letošní 15. ročník veletrhu se zaměří na vzdělávání v občanském sektoru a představí rekordní počet neziskových organizací napříč mnoha obory.

Budete mít příležitost seznámit se s více než 200 organizacemi věnujícími se krizové, humanitární a rozvojové pomoci, ochraně životního prostředí, podpoře demokracie a lidských práv či oblasti kultury, sportu a volného času. Nebudou chybět ani organizace zaměřující se na sociální služby a zdraví, výchovu, vzdělání a výzkum nebo na právní poradenství. Spolu s dalšími nadacemi vám své aktuální projekty přestaví také Nadace Forum 2000, pořadatel NGO Marketu, a partneři veletrhu.

Nejpočetnější skupinu budou tvořit neziskovky, jejichž síly a prostředky směřují na podporu sociálních služeb a zdraví. Mezi více než 90 organizacemi najdete například Diakonii Českobratrské církve evangelické, Ligu proti rakovině Praha, Linku pomoci či Pestrou společnost, která se zabývá výcvikem asistenčních psů. V sekci kultury, sportu a volného času se představí například Sportovní klub vozíčkářů Praha, od něhož se můžete dozvědět odpověď na jednu z otázek letošního NGO Marketu: Kam chodí šnorchlovat vozíčkáři?

Od plejády organizací angažujících se v oblasti ochrany životního prostředí se mimo jiné dozvíte, jaký dopad má váš odpad a kdo je tím ptákem roku 2014. Těšit se můžete na neziskovky s českou i mezinárodní působností, například Derbianus, Konopu, Greenpeace či Českou společnost ornitologickou. S organizacemi se budete moci seznamovat po celý den a přehled o jejich činnosti vám poskytne naše Dobrovolnické centrum, které vám rovněž zprostředkuje spolupráci s nimi. Informace o všech vystavujících organizacích naleznete zde.

Veletrh doprovodí bohatý program plný inspirativních přednášek, workshopů a diskusí z různých oblastí neziskového sektoru a řady dalších aktivit pořádaných ve spolupráci s neziskovkami.

Budete se moci například zapojit do interaktivní hry, zhlédnout zajímavé praktické ukázky nebo si vyrobit originální tričko. Připraven bude také speciální program pro děti s filmovými projekcemi, malováním na obličej i oblíbenou Nemocnicí pro medvídky. O celodenní hudební doprovod se postará známý projekt na oživení veřejného prostoru Piána na ulici a také DJ Radia 1 Kryštof Koenigsmark.

Budeme rádi, pokud si z veletrhu odnesete nové zážitky, vědomosti a zkušenosti, ale také jeden ze stovek dárků, které neziskovky věnovaly do našeho slosování pro návštěvníky veletrhu. Budete tak moci získat například ručně šitou tašku barmských žen, poukaz na občerstvení, deskovou hru, výrobek z chráněné dílny v Africe a mnoho dalších originálních cen.

Více informací o veletrhu a doprovodném programu naleznete na www.ngomarket.cz a také na Facebooku.