NGO Market 2013 nabízí pestrý program pro odbornou i širokou veřejnost

Čtrnáctý ročník veletrhu neziskovek NGO Market 2013 se uskuteční již za dva týdny v pátek 3. května v Národní technické knihovně v Praze – Dejvicích. Pro veřejnost bude otevřen od 11 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Letošního NGO Marketu se zúčastní bezmála 200 neziskových organizací a řada z nich si pro návštěvníky připravila atraktivní a zábavné prezentace svých aktivit. Ekologický právní servis například představí svůj projekt Občan 2.0 prostřednictvím interaktivní hry – orientačním během mezi paragrafy. Společnost Fokus zas přivítá návštěvníky ve své psychobudce, která zprostředkovává pocity a prožitky, jaké mají lidé trpící schizofrenií.

Prezentace a praktické ukázky z činnosti neziskovek doplní několik workshopů, přednášek a diskusí věnovaných rozličným aktuálním otázkám z neziskového sektoru, mimo jiné jaký význam má čtení dětem, s jakými problémy se potýkají lidí s autismem nebo proč se nedaří zajistit efektivní humanitární pomoc v Sýrii.

Tak jako v předchozích ročnících, i na letošní veletrh zavítají známé osobnosti z řad umělců. Návštěvníci se tak budou moci potkat s hercem Jaroslavem Duškem, který jim představí svou originální vizi fungování neziskového sektoru. Účast na veletrhu potvrdila vedle režiséra Jana Hřebejka také další patronka Alzheimer nadačního fondu, spisovatelka Ivona Březinová, která bude předčítat ze své nové knihy.

Návštěvníci NGO Marketu se mohou dále těšit na dobročinný bazar, pojízdnou knihovnu s literaturou pro neziskový sektor, dobrovolnické centrum i slosování atraktivních dárků od neziskovek. O netradiční občerstvení se postarají kavárna Mama Coffee s výbornou fairtrade kávou a čajem, restaurace Secret of Raw, která představí tajemství syrové stravy, a projekt HotKarot, jenž má v nabídce mrkev v rohlíku s omáčkou dle vlastního výběru.

Dopolední část veletrhu bude věnována odbornému programu pro zástupce neziskovek a firem. Jeho součástí bude například workshop s předním odborníkem na online fundraising Nickem Allenem. Den před NGO Marketem, 2. května, se v Národní technické knihovně uskuteční mezinárodní konference s názvem „PROKÁZAT = ZMĚŘIT aneb může nezisková organizace obhájit svoji užitečnost?“ Konferenci pořádá Nadace Forum 2000 a Asociace veřejně prospěšných organizací s cílem pomoci neziskovkám zlepšit schopnost změřit a kvantifikovat dopad jejich činnosti.

Podrobný program NGO Marketu naleznete na webových stránkách Fora 2000. Se všemi novinkami a abecedou aktivního občana se můžete seznámit také na www.facebook.com/ngomarket.


Přílohy