AMO: save the date

Save the date: prezentace Agendy pro Českou zahraniční politiku 2020: 16.9. 2020, Opero

Tentokrát se ohlížíme za rokem 2020, který pro celý svět přinášel a neustále přináší velké výzvy. Na jejich základě hledáme řešení, východiska a postoje, především z pozice české zahraniční politiky. Čeká Vás večer plný zajímavých témat a hostů. Jaké trendy v mezinárodních vztazích pandemie urychlila? Jaký dopad má pandemie na evropskou integraci a multilateralismus? Co bude znamenat hospodářský propad pro světovou politiku? a mnohem víc. Těšíme se na Vás ve středu 16. září od 19:00 v pražském Operu. V případě zájmu se, prosím, registrujte zde. Podrobnosti sledujte na našem Facebooku a webu.

Jen plané hrozby? Čínská diplomacie „cukru a biče“ v Česku 

Diskuse proběhne v úterý 25. srpna od 9:30 v Kaiserštejnském paláci. Součástí setkání bude také uvedení české verze policy paperu China’s Sticks and Carrots in Central Europe: The Logic and Power of Chinese Influence, vydaného prostřednictvím AMO projektu MapInfluenCE. Registrovat na událost se můžete zde.

Scénáře nízkouhlíkové budoucnosti pro ČR

Ve spolupráci s Výborem pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu ČR jsme naplánovali expertní kulatý stůl shrnující klíčové výstupy existujících studií předkládajících různé pohledy na možné dekarbonizační trajektorie ČR, stejně tak i metodologická východiska. Součástí diskuse bude také rozprava nad očekávaným zvýšením evropských i českých emisních cílů do roku 2030. Setkání se uskuteční 8. září od 10:00 a Vy je můžete sledovat on-line na našem Facebooku!