Na pozvání Nadace Forum 2000 do Prahy opět přijede Jeho Svatost dalajlama

V sobotu 10. prosince 2011 zavítá do Prahy na pozvání Václava Havla a Nadace Forum 2000 nejvyšší duchovní představitel Tibetu Jeho Svatost dalajlama. „V neděli 11. prosince proběhne v dopoledních hodinách ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK v Praze v jejích prostorách kulatý stůl připomínající roční výročí udělení Nobelovy ceny míru přednímu čínskému disidentovi Liu Xiaobo. Tato akce volně navazuje na konferenci „Mír, demokracie a lidská práva v Asii“kterou jsme uspořádali v roce 2009 a jíž se tehdy kromě dalajlamy účastnilo několik dalších nositelů Nobelovy ceny míru a řada významných odborníků a aktivistů,“ říká ředitel Nadace Forum 2000 Oldřich Černý.


Hlavním tématem kulatého stolu bude problematika současného stavu demokracie a lidských práv v jihovýchodní Asii.

KroměJeho Svatosti dalajlamy svou účast na debatě potvrdila íránská nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadi, poslední žijící spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv, 93letý Stéphane Hessel z Francie, přední čínský disident, výzkumník Harvardské univerzity a prezident Iniciativ pro Čínu Jianli Yang a bývalý prezident ČR Václav Havel. Akce je určena studentům FF UK a zvaným hostům.


Pro širokou veřejnost přichystala Nadace Forum 2000 v neděli 11. prosince od 13:30 v pražském Kongresovém centru přednášku Jeho Svatosti dalajlamy „Hledání štěstí v nejistém světě“. Vstupenky na tuto akci v ceně 300,- Kč, která bude konsekutivně tlumočena do češtiny, budou k dostání v síti Ticketpro od 28. listopadu. Výtěžek z akce bude použit na podporu školy Gyalten v Tibetu prostřednictvím občanského sdružení M.O.S.T.V pondělí 12. prosince proběhne tisková konference s Jeho Svatostí dalajlamou.


Všechny tři akce budou vysílány v přímém přenosu online na webových stránkách Nadace Forum 2000 na www.forum2000.cz.

Pro více informací navštivte stránky o kulatém stolu a o přednášce Jeho Svatosti.

Přílohy