Langhans v únoru: Kam směřuje současná Abcházie? A co má Mongolsko společného s českou módou?

Na mrazivé únorové večery pro vás v Langhansu připravujeme dvě zajímavé přednášky a výstavu fotografií zachycující nelehký život pracujících dětí.

PROGRAM:

čt 12. 2. / 19.00

Abcházie – nová generace v zamrzlém konfliktu
Přednáška doprovázená fotkami a krátkým filmem o situaci v současné Abcházii a o tom, jestli je vůbec možné či nemožné je vytvářet svobodně fungující společnost v podmínkách mezinárodní izolace a téměř totální závislosti na Rusku. Přednášku povede Sylva Horáková (Člověk v tísni).

Čt 19. 2. / 19.00

Mongolsko – zdroj módní inspirace?
Přednáška propojující dvě relativně odlišná témata – módu a současnou situaci v Mongolsku! Jak spolu toto souvisí přiblíží Monika Přikrylová, módní návrhářka, kterou její práce zavedla osudově až do Mongolska. Nyní pracuje pro svoji značku MONGOL, koordinuje přednášky o pobytu v Mongolsku a ve své tvorbě se nechává inspirovat tradičními asijskými oděvy.

VÝSTAVA:

29.1. – 26.2.

Ukradené dětství
Výstava je dokumentem nelehkého života dětí, s nimiž se autorky setkaly při svých cestách po Africe, Asii a v dalších rozvojových zemích. Tyto děti jsou nuceny pracovat na ulicích a v domácnostech, v lomech a dílnách, na polích, skládkách i v armádách. Autorkami jsou čtyři známé české fotografky – Alžběta Jungrová, Jarmila Štuková (dříve Kovaříková), Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. 

Těšíme se na setkání s Vámi

tým Centra Člověka v tísni – Langhans

http://www.clovekvtisni.cz/cs/langhans