Langhans v lednu: Aktivismus, život na misi, Venezuela, Science café, olympiáda v Soči…

čt 9. 1. 2014 / 19:00

SPOLU O EVROPĚ: Občané nebo stádo? Návod k aktivismu s humorem

(Svobodu pro Smetanu, Vít Klusák, Filip Remunda / ČR / 2012 / 53´)


Je humor novou zbraní občanského aktivismu? Dokáže vtipný aktivista zlomit i zarytého „pasivistu“? Jak účinný je aktivismus, který vzniká a šíří se na sociálních sítích? Slouží jako jednoduché vykoupení se kliknutím nebo jsou díky němu lidé aktivnější i v off-line životě?

Hosty diskuse budou: Alena Rybníčková, předsedkyně Pražského fóra, Jiří Boudal za iniciativu Rekonstrukce státu a  Jaroslav Valůch, spoluzakladatel kliktivisti.cz. Moderátorem diskuse bude novinář a spolupracovník ČRo Jaroslav Šonka.


Cyklus diskusí Spolu o Evropě je financován z prostředků Evropské unie.

Mediálním partnerem cyklu besed Spolu o Evropě je Český rozhlas Plus a debata bude streamovaná na webu ČRo Plus.

Film byl uveden v rámci festivalu Jeden svět 2013.

čt 16. 1. 2014 / 19:00

ŽIVOT NA MISI ČLOVĚKA V TÍSNI

Máte všeho dost a rozhodli jste se, že chcete smysluplně pomáhat v zahraničí? Nebo o tom sníte už dlouho a nevíte, jestli byste takovou práci zvládli? Přijďte se zeptat lidí, kteří podobně přemýšleli před vámi, a právě se vrátili z mise. Personalistka humanitární a rozvojové sekce zase přiblíží mýty a fakta o práci pro Člověka v tísni, nebo vás seznámí s tím, co by měl ideální uchazeč splňovat. Dozvíte se, že pořádáme assessment centrum, nabízíme pozice pro stážisty i dobrovolníky a jak se o práci v Člověku v tísni nejlépe ucházet.


čt 23. 1. 2014 / 19:00

VENEZUELA – DRUHÁ KUBA?

Po sedmi měsících vlády prezidenta Madury se země ekonomicky i sociálně propadá, mezi nedostatkové zboží patří nejen toaletní papír a mléko, ale i vyvážené informace. Jaké jsou vyhlídky Venezuely, která díky svému velkému nerostnému bohatství je i silným politickým hráčem v regionu, a jak její propad ovlivní okolní země?

Debatovat bude odborník na Latinskou Ameriku Ondřej Juřík, který nedávno Venezuelu navštívil.


st 29. 1. 2014 / 18:00

MĚSTO JAKO NÁŠ PŘIROZENÝ EKOSYSTÉM

Jaké naše potřeby město uspokojuje, a o co nás naopak ochuzuje? Jak ovlivňuje naše zdraví a jak je možné o něj pečovat? Další večer v rámci Science café, které pořádá o.s. Zelený kruh.

čt 30. 1. 2014 / 19:00

RUSKO VE SVĚTLE OLYMPIJSKÉHO OHNĚ

(Putinův olympijský sen / Hans Pool / Nizozemí / 2013 / 82´)


Je Soči dobré místo pro olympiádu, když se Rusko chová v rozporu s olympijskou chartou? Po filmu bude následovat debata o současném Rusku, kde dochází k politicky motivovanému násilí, kde úřady hledí na neziskové organice jako na agenty, pokud mají finance ze zahraničí nebo kde je trestán jakýkoliv projev homosexuální náklonnosti. Člověk v tísni zde také představí své olympijské aktivity.


VÝSTAVY

LIDÉ NA OKRAJI

6. 1. – 26. 2. 2014

Kdo jsou nejchudší z chudých? Pygmejové ze Středoafrické republiky, kterým mizí domov pod nohama. Ghanští migranti přežívající na skládce elektronického odpadu z Evropy. Všemi vyhánění uprchlíci barmského etnika Rohingya. Dětští pracovníci v zapomenuté Severní Koreji. Rozvojovka, informační sekce společnosti Člověk v tísni, představuje ve fotografiích osudy těch, o kterých se nemluví.


POVODNĚ V ČR 2013

6. 1. – 26. 2. 2014

Výstava mapující činnost Člověka v tísni po povodních v červenci 2013. Dosud jsme díky našim dárcům pomohli 1332 rodinám. Výstava se soustředí na osudy několika lidí, které jsme podpořili při opravě jejich poškozených domů, ale ukazuje také, jak vypadala naše práce přímo v terénu.

Vstup na všechny akce zdarma.


www.centrumlanghans.cz

Přílohy