Konference k české východní politice a “budoucí” britský premiér

Konference k české východní politice 2024

10. a 11. června se konal 3. ročník naší výroční Konference k české východní politice. V průběhu dvou dní jsme s více než 100 účastníky z evropské zahraničně-politické komunity diskutovali o tématech od zelené rekonstrukce Ukrajiny, přes rozšiřování Evropské unie a vliv amerických prezidentských voleb na evropskou politiku, až po priority české zahraniční politiky ve východní Evropě. 

Všem účastníkům děkujeme za otevřenou diskusi, přínosné vzájemné sdílení poznatků a mnoho vzájemného povzbuzení do další práce! 

Už teď pracujeme na přípravách dalšího ročníku, kde se opět těšíme na shledání. #CCEP2025

Volby do britského parlamentu se blíží

“Seznamte se s budoucím britským premiérem. Keir Starmer má kousek z Blaira i Corbyna, není ale ani jedním. (…) Volby do britského parlamentu se budou konat nečekaně brzy, už 4. července. Karty se však zdají být rozdané už nyní, přičemž je poměrně jasné, kdo tahá za kratší provaz.”

“Pokud se v příštích týdnech nestane nic nepředvídatelného, ve Whitehallu se po čtrnácti letech vymění vládní garnitura a nastoupí labouristé,” píše analytik Karel Pučelík o blížících se volbách do britského parlamentu a pravděpodobném vítězství Labouristické strany.

Příležitost pro mladé profesionálky!

I když jsme již v roce 2024, rovnost pohlaví je stále tématem, kterému se musíme aktivně věnovat. Proto jsme velmi rádi, že jsme v AMO partnerem projektu RECLAIM | Empowering the European Female Future, který má za cíl podpořit ženský hlas ve společnosti a v debatách. 

Europäische Akademie Berlin proto přichází s dalším ročníkem vzdělávacích online workshopů pro studentky a mladé profesionálky v oblasti mezinárodních vztahů a zahraniční politiky ve věku od 18 do 30 let. 

Pokud máte zájem se zúčastit, přihlašujte se do 30. 6. pomocí formuláře. #ŽenyJsou!