Již nyní se můžete registrovat k účasti na letošní konferenci Forum 2000 „Média a demokracie“


Zájemci o účast na 16. výroční konferenci Forum 2000 s názvem „Média a demokracie“ se mohou registrovat od 1. srpna 2012. Letošní konference se uskuteční ve dnech 21.–23. října 2012 v Praze a na přání Václava Havla se zaměří na vztah mezi demokracií a medii. Věnovat se bude také odkazu Václava Havla v oblasti demokracie a lidských práv a možnostem jeho dalšího rozvíjení.


Účast na konferenci již potvrdili například bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, sociolog Zygmunt Bauman, bývalý australský ministr zahraničních věcí Gareth Evans, čelný představitel opozice v Malajsii Anwar Ibrahim, šéfredaktor týdeníku India Today Aroon Purie, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, filozof Roger Scruton, bývalý prezident Kosova Fatmir Sejdiu a tvůrce dokumentárních filmů z Egypta Abu Bakr Shawky.


Pracovní jednání konference Forum 2000 je tradičně otevřeno zdarma veřejnosti a každý rok ho navštíví více než 3 000 pozorovatelů z České republiky i zahraničí. Pro účast na hlavní části programu konference, která se bude konat v Paláci Žofín, je nezbytné se předem zaregistrovat. Další diskuse a akce, které se uskuteční na různých místech v Praze, jsou otevřené široké veřejnosti bez nutnosti předchozí registrace.


V případě zájmu o účast na letošním Foru 2000 zašlete prosím svoji žádost na adresu registration(at)forum2000.cz. Registrace na konferenci bude probíhat do čtvrtka 11. října 2012, nebo do zaplnění kapacity akce.


Nadace Forum 2000 nabízí také možnost zúčastnit se konference v roli pozorovatele „premium observer“, finančně podpořit Forum 2000 a získat jedinečnou příležitost setkat se a navázat kontakty se světovými osobnostmi, které na letošní konferenci vystoupí. Více informací o této možnosti se dozvíte zde.


Velkou část jednání budete moci sledovat v přímém přenose na webových stránkách Fora 2000 v sekci Videa, kde krátce po konferenci naleznete videozáznamy z těchto i dalších akcí.


Pravidelně aktualizované informace o konferenci, včetně seznamu dosud potvrzených delegátů a předběžného programu, naleznete zde. Průběžně můžete Forum 2000 sledovat také na Facebooku a Twitteru.