Jeden svět na školách: nominace na cenu Gratias Tibi a další aktuality

Nominace na cenu Gratias Tibi

Hledáme aktivní mladé lidi, ať už jednotlivce či skupiny, ve věku základní školy až do 30 let. Nominovat lze přes jednoduchý on-line formulář, a to do 31. března 2022. Cenou pro vítěze je zahraniční studijní cesta, ocenění mohou získat také vzdělávací kurz nebo workshop dle vlastního výběru. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním večeru začátkem června 2022. Přehled nominovaných a následně oceněných v loňských ročnících, stejně jako veškeré další informace najdete na webu Ceny Gratias Tibi

Nabídka filmů pro veřejnost

Prostřednictvím vzdělávacího portálu JSNS.CZ přinášíme vyučujícím širokou nabídku filmů, aktivit a doprovodných materiálů do hodin. Ke všem filmům, které na portálu nabízíme, máme zakoupená autorská práva. Jsme rádi, že nám některé licence umožňují nabídnout snímky i veřejnosti. V této sekci si tak můžete zdarma a legálně pustit filmy od renomovaných českých a světových dokumentaristů nebo ty, jež jsme natočili ve vlastní produkci. Ale neodkládejte to – některé filmy ze speciální nabídky jsou k dispozici vždy pouze dočasně. Tak neváhejte, dívejte se a doporučte je svým přátelům.

Hledáme autentické materiály

Pro nový filmový projekt sháníme materiály z komunistického Československa – a to například dopisy mladých lidí svým partnerům, kamarádům či příbuzným, nebo také osobní deníky a fotografie. Máte Vy nebo Vaše rodina uložené podobné materiály? Napište nám a domluvíme se na podrobnostech. Podle autentických dopisů vznikly i jedny z našich nejpřehrávanějších filmů – 1989: Z deníku Ivany A. a 1989: Z deníků psaných přes železnou oponu.