Jeden svět na školách aktuálně

Týdny mediálního vzdělávání 2021 – právě probíhají
10. května – 18. června 2021

Pravda a lež. Den co den svádí v mediálním ringu souboj. A záleží na každém z nás, kdo se stane vítězem. Proto v letošních Týdnech mediálního vzdělávání představujeme aktivity a materiály, které vyučujícím i jejich žákům a studentům pomohou lépe se zorientovat v mediálních zápasech, rozeznávat fakta od lživých tvrzení a rozhodnout, kdo zvítězí.

Vzdělávací pořad Mediální ring 2

Žhavou novinkou je pětidílný vzdělávací pořad Mediální ring 2, který volně navazuje na úspěšný Kovyho mediální ring. Ke každému dílů najdete interaktivní kvízy a audiovizuální lekce do výuky.

Videohra DigiStories: Nela

Výuková hra k tématu kyberšikany. DigiStories: Nela je první audiovizuální lekce na našem portále, která vzdělává pomocí videohry.

Další novinky z nabídky Týdnů mediálního vzdělávání:

Festival Jeden svět 2021 

Každoročně na jaře tisíce žáků a studentů vyráží do kin na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Jeden svět přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv nebo nejrůznější sociální témata.

Bohužel současná nepříznivá situace s koronavirovou epidemií nám nedovoluje festival Jeden svět a jeho školní projekce uskutečnit, tak jak je známe v kinech.

Letos tak máte možnost vybrané filmy z nabídky festivalového programu zhlédnout se svými žáky, alespoň online. Všechny filmy jsme navíc uzpůsobili do audiovizuálních lekcích a jsou opatřeny doprovodnými aktivitami a materiály. Dále jsme pro vás připravili dopolední streamované debaty se zajímavými hosty či tvůrci. Festivalová nabídka je zpřístupněna od 10. května do 6. června 2021.

Pro zhlédnutí letošních festivalových filmů musíte být přihlášeni na našem portálu. Pokud ještě nemáte účet na JSNS.CZ zaregistrujte se zde. Registrace vám zabere jen pár minut a je zcela zdarma.