Václav Havel a jeho pohled na svět změnil naše životy. Jeho odkaz žije dál, nejen v našich srdcích, ale také v našem pohledu na svět i v našem každodenním konaní. Happening Havel Forever je vzdáním holdu Václavu Havlovi a připomenutím toho, co nám zanechal jako umělec, politik a občan. Je také vyjádřením podpory nespravedlivě vězněným po celém světě.
Happening, který se na Václavském náměstí odehrál v pravé poledne 12. října 2014, bylneformálním zahájením letošní konference Forum 2000 „Nespokojená demokracie“. Skupinka téměř 200 dobrovolníků tančila ve tvaru havlovského srdce na písně Sunday Morning od skupiny Velvet Underground a All You Need is Love od Beatles, které patřily k oblíbeným skupinám Václava Havla.
Na červených tričkách dobrovolníků se objevila jména tří politických vězňů: Liou Siao-poa, Ahmeda Mahera a Leopolda Lópeze. Happeningu se účastnila také manželka Leopolda Lópeze, Lilian Tintori, která rovněž vystoupila na letošní konferenci jako delegátka.
Na video z happeningu se můžete podívat zde: