Generace Z diskutuje o Evropě – Proč se o EU musíme bavit?

Během července probíhala v Praze jubilejní dvacátá Evropská letní škola (European Summer School in Prague). Její program, který byl zaměřen na komplexitu změny klimatu a přístup a řešení EU k tomuto stále rostoucímu problému, přilákal do Prahy 21 studentů z celého světa. 

V úterý 25. 7. vyšel první díl nového podcastu Café Evropa s názvem “Generace Z diskutuje o Evropě – Proč se o EU musíme bavit?”. Podcast se zaměřuje na osobní pohledy hostů na evropská témata i role České republiky v Evropské unii. Hosty prvního rozhovoru byli influencer Sváťa Barek a vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová. Podcast je dostupný na všech podcastových aplikacích. 

Rádi bychom vás pozvali na nadcházející debatu, která probíhá v rámci cyklu Café Evropa a odehraje se během pražského Pride Festivalu. Přijdťe si poslechnout ve středu 9. 8. debatu Adély Horákové (právnička, Jsme fér), Marcela Kolaji (poslanec Evropského parlamentu, Piráti, skupina Zelených/Evropské svobodné aliance) a Viktora Kundráka (ředitel, Odbor lidských práv a ochrany menšin, Úřad vlády ČR) do prostorů Expo58 na téma: Café Evropa: Co dělá EU pro práva a ochranu LGBT+ lidí? Dedebatu bude moderovat Czeslaw Walek (ředitel, Pride Business Forum).

V Praze probíhala od 8. července do 15. července Evropská letní škola, která přivítala v letošním jubilejním dvacátém ročníku dohormady 21 studentů z celého světa. Report z osmidenní letní školy je k přečtení zde

BLOG | Injecting the objectives of the European Green Deal into the EU’s Arctic strategy

Naše juniorní výzkumná pracovnice Silke Maes se ve svém policy paperu zabývá výzvami, které pro daňové systémy představuje rostoucí digitalizace ekonomiky. V angličtině k přečtení zde

Policy Paper | Securing Green Transition

Naše seniorní výzkumná pracovnice Kateřina Davidová a výzkumný spolupracovník Jonathan Lyons ve spolupráci s Global Policy Research Group se podíleli na studii, která zkoumá bezpečné a udržitelné dodávky kritických surovin (CRM), které jsou klíčové pro zelené technologie. K přečtení zde.

Pozvánky

9. 8. Café Evropa: Co dělá EU pro práva a ochranu LGBT+ lidí?

Srdečně Vás zveme na další debatu v rámci cyklu Café Evropa, tentokrát na téma: „Co dělá EU pro práva a ochranu LGBT+ lidí?“

Podcast

Nový podcast Café Evropa!

Osobní pohled hostů na EU, evropská témata a role Česka v Evropě nabízí nový podcast Café Evropa. Připravte se na inspirativní rozhovory, osobní příběhy a nové perspektivy!

Poslechněte si první díl podcastu s influencerem Sváťou Barkem a vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monikou Ladmanovou o hlasu mladých lidí, boji proti dezinformacím nebo o komunikaci Evropské unie v ČR. 

Články a publikace

V médiích

  • Hospodářské noviny: Green Deal chci, ale platit nebudu. V Evropě sílí odpor proti zelené politice, lidé se bojí vysokých nákladů (Kateřina Davidová)
  • EURACTIV.cz: „Být premiérem je pořád víc než být těžkou váhou v Bruselu.“ Šéfce von der Leyen se rozpadá Komise (Žiga Faktor)
  • E15: Emisní normy Evropské unie nebudou na Čínu stačit. Peking chystá vlastní pravidla (Vít Havelka)
  • Respekt: Poprvé v historii se pokusíme obnovit, co už jsme v přírodě zničili (Kateřina Davidová)
  • Český rozhlas Radiožurnál: Nová migrační politika EU (Vít Havelka)