Fotoreport a záznam ze středeční debaty Café Evropa

V rámci pražského Pride Festivalu proběhla ve středu 9. srpna debata z cyklu Café Evropa na téma: Café Evropa: Co dělá EU pro práva a ochranu LGBT+ lidí? Debaty se účastnili Adéla Horáková, právnička, Jsme fér, Marcela Kolaji, poslanec Evropského parlamentu, Piráti, skupina Zelených/Evropské svobodné aliance a Viktor Kundrák, ředitel, Odbor lidských práv a ochrany menšin, Úřad vlády ČR. Debatu moderoval Czeslaw Walek, ředitel Pride Business Forum. Celou debatu můžete zhlédnout na našem Facebooku

Připomínáme také, že na konci července vyšel první díl našeho nového podcastu Café Evropa s názvem “Generace Z diskutuje o Evropě – Proč se o Evropě musíme bavit?“. Hosty byli influencer a content creator Sváťa Barek a vedoucí zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová.

V prvním díle se hosté baví o tom, jaké výhody nám členství v EU přináší či jak zapojit mladé do politiky. Moderátorkou byla Tereza Masopustová, hlavní analytička Českých zájmů v EU. Podcast najdete na všech podcastových platformách.

Café Evropa: Co dělá EU pro práva a ochranu LGBT+ lidí?

Děkujeme všem účastníkům naší poslední debaty. Celou debatu můžete zhlédnout také na naší Facebookové stránce zde

Policy Paper | Quo Vadis? Ensuring fair taxation in the digital economy

Naše juniorní výzkumná pracovnice Silke Maes se ve svém policy paperu zabývá výzvami, které pro daňové systémy představuje rostoucí digitalizace ekonomiky. Paper v anglickém jazyce si můžete přečíst zde

Policy Paper | Securing Green Transition

Naše seniorní výzkumná pracovnice Kateřina Davidová a výzkumný spolupracovník Jonathan Lyons se ve spolupráci s Global Policy Research Group podíleli na studii, která zkoumá bezpečné a udržitelné dodávky kritických surovin (CRM), které jsou klíčové pro zelené technologie. K přečtení zde.

Články a publikace

V médiích

  • Hospodářské noviny: Green Deal chci, ale platit nebudu. V Evropě sílí odpor proti zelené politice, lidé se bojí vysokých nákladů (Kateřina Davidová)
  • EURACTIV.cz: „Být premiérem je pořád víc než být těžkou váhou v Bruselu.“ Šéfce von der Leyen se rozpadá Komise (Žiga Faktor)
  • E15: Emisní normy Evropské unie nebudou na Čínu stačit. Peking chystá vlastní pravidla (Vít Havelka)
  • Respekt: Poprvé v historii se pokusíme obnovit, co už jsme v přírodě zničili (Kateřina Davidová)
  • Český rozhlas Radiožurnál: Nová migrační politika EU (Vít Havelka)