FoRS hledá policy koordinátora/policy experta/ku

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci, platforma sdružující neziskové organizace, think tanky, univerzity a další subjekty působící v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce, humanitární pomoci a globálního rozvojového vzdělávání
hledá do svého pražského centra kolegu či kolegyni na pozici Policy koordinátora/Policy experta.

Náplň práce:

Sledování a analýza aktuálních témat, vývoje a procesu tvorby zejména českých a evropských rozvojových a humanitárních politik a identifikování klíčových příležitostí a kroků FoRS pro jejich ovlivňování.

· Koordinace kroků FoRS v oblasti policy včetně procesu tvorby stanovisek a odborných výstupů (v úzké součinnosti s tematickými pracovními skupinami členů FoRS) a jejich prezentace ve vztahu k partnerům na národní a evropské úrovni.

· Podpora činnosti pracovní skupiny FoRS zaměřené na policy agendu v zahraniční rozvojové spolupráci a humanitární pomoci, zodpovědnost za aktivní komunikaci se členskou základnou FoRS související s touto prací.

· Spoluorganizace diskusních akcí s policy náplní (semináře, webináře, kulaté stoly, konference, briefingy pro média aj.).

· Podíl na komunikaci FoRS směrem k politikům, státní správě, médiím, partnerům v ČR a zahraničí.

· Spolupráce s týmem FoRS na naplňování strategie FoRS a na fundraisingu.

· V letech 2022-23 vše ve vazbě na předsednictví EU v rámci projektu Towards an open, fair and sustainable Europe in the World zaměřeného na rozvojovou agendu ČR a EU s partnery FoRS zejména z Francie, Švédska, ale i dalších zemí EU a z Bruselu.

Více informací najdete na webu FoRS či jobs.cz.

Přílohy