Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
  • Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Vztahy Ruska a Evropské unie – kde je možné najít společnou řeč?

31 ledna, 2019 @ 18:3020:00

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali na další debatu z cyklu Café Evropa. Debatu pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci s Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM.

Tentokrát se uskuteční debatní podvečer s názvem “Vztahy Ruska a Evropské unie – kde je možné najít společnou řeč?”.

Debata Café Evropa se koná ve čtvrtek 31. ledna 2019 od 18:30 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1). Pozvání přijali:

  • Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a Rusku
  • Petr Pirunčík, analytik zahraničního odboru, Kancelář prezidenta republiky
  • Moderace: Kateřina Etrychová

Pozvánku v PDF naleznete zde. Pro více informací navštivte facebookovou událost

Registrace na debatu

Registrace slouží k organizačním účelům a bez jejího vyplnění se pravděpodobně nebude možné debaty účastnit. Zároveň prosím vyčkejte na potvrzení registrace, které bude odesláno několik dnů před debatou.

Rusko je velice důležitým strategickým partnerem Evropské unie a členské státy EU se podílí více než 42 % na celkovém zahraničním obchodu Ruské federace, což z EU činí pro Rusko nejdůležitějšího obchodním partnera. Rusko je naopak pro Evropskou unii, zvláště pak pro některé státy střední a východní Evropy, jedním z klíčových dodavatelů surovin a energie. Vztahy Evropské unie a Ruska však byly v posledních letech poznamenány řadou problémů, jako například spory o radarové základny v Evropě, či kauzou Novičok, které se přímo dotýkaly i České republiky. Ukrajinská krize navíc vyústila v uvalení evropských sankcí proti Rusku, na základě kterých prezident Putin provedl odvetné kroky. Uvnitř EU navíc vznikají neshody o tom, jaký by měl být přístup k Rusku a někteří politici, včetně českých, kritizují jednotný postup Unie vůči Rusku a napětí se stále stupňuje.

Jak můžeme hodnotit současné vztahy EU a Ruska a co je v posledních letech nejvíce ovlivnilo? Jaké má EU účinné nástroje k řešení napjaté situace? Jak se budou vztahy s Ruskem vyvíjet v dalších měsících a letech a jaké největší výzvy a neshody je třeba překonat? Hrozí nám prohloubení krize s tímto důležitým partnerem? A jak by tato krize zasáhla Česko republiku? Kde můžeme s Ruskem najít společnou řeč? Co dělat s vnitřními rozpory v názorech na postup vůči Rusku? A jak mohou vztahy s Ruskem ovlivnit nadcházející květnové evropské volby?  

Těšíme se na Vaši účast!
Tým Café Evropa

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na email debaty@cafe-evropa.cz či zprávou na facebookové stránce Café Evropa.

Podrobnosti

Datum:
31 ledna, 2019
Čas:
18:30 – 20:00

Místo konání

Evropský dům
Jungmannova 24
Praha, Czech Republic

Pořadatel

EUROPEUM
View Pořadatel Website